Rośnie ranga poznańskiego triathlonu!

[singlepic id=518 w=120 h=140 float=left]Sensacyjnie zapowiada się lista startowa Poznań Triathlon 2014. Do grona uczestników dołączył Chris McCormack – jeden z najlepszych triathlonistów na świecie, dwukrotny zwycięzca Mistrzostw Świata IRONMAN® oraz wielu innych zawodów. W przyszłym roku w stolicy Wielkopolski można spodziewać się więc prawdziwego sportowego święta z udziałem ludzi z żelaza.

Chris McCormack (znany również jako „Macca”) od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w imprezach triathlonowych organizowanych na całym świecie. W 1997 roku zwyciężył w International Triathlon Union World Cup Series oraz Triathlonowych Mistrzostwach Świata. Podobny sukces powtórzył przed rokiem, wygrywając Mistrzostwa Świata ITU na długim dystansie. Od ponad 10 lat Australijczyk z sukcesem startuje też w zawodach IRONMAN®, czyli rywalizacji najbardziej wytrwałych triathlonistów. Dwukrotnie (w 2007 i 2010 roku) zdobył złoty medal podczas MŚ w tej kategorii. Na koncie ma również srebro (2006). Z pewnością jest więc jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w przyszłorocznym triathlonie w Poznaniu.

Cieszymy się, że spośród wielu przyszłorocznych imprez triathlonowych na świecie, Chris McCormack wybrał zawody w stolicy Wielkopolski. Tym bardziej, że będzie to jego pierwszy start w Polsce – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor ENDU SPORT, firmy organizującej Poznań Triathlon. – Spodziewamy się rekordu frekwencji, dlatego też podejmujemy działania, które zapewnią zawodnikom rywalizację w optymalnych warunkach, a kibicom prawdziwe sportowe emocje na najwyższym poziomie.

Przyszłoroczny Poznań Triathlon będzie częścią cyklu imprez Tri Tour i odbędzie się w dniach 26-27.07.2014. Niewykluczone, że śladem Chrisa McCormacka będą podążać wkrótce kolejni zagraniczni sportowcy. Aktualnie chęć uczestnictwa wyraziło ponad 2 tys. osób. Do końca listopada trwa druga tura zapisów, podczas której zawodnicy startujący m.in. w Poznaniu mogą liczyć na obniżone opłaty startowe. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie www.poznantriathlon.pl.