Udany debiut Kleszczewskiej Szybkiej Piątki!!

Dziś wybraliśmy się do Kleszczewa na bieg I Kleszczewska Szybka Piątka. Dojazd do Kleszczewa jest niemal wymarzony, a w samym Kleszczewie na biegaczy czekały znaki kierujące na parkingi oraz do biura zawodów. Naprawdę trzeba było się postarać, aby ich nie zauważyć. Biuro zawodów było zlokalizowane w hali sportowej gdzie miejsca nie brakowało, znajdował się tam również depozyt. Wolontariusze wydający numery startowe pracowali bardzo sprawnie i wszystko szło bardzo szybko.

biuro-zawodow-kleszczewo

Przed startem biegu, biegacze mogli poczęstować się kawą i herbatą oraz smacznym plackiem. Przy wejście do hali biura zawodów znajdował się Szpikowy namiot, gdzie można były porozmawiać na temat oddawania szpiku. Nie zabrakło również Szefową Drużyny Szpiku – Doroty Raczkiewicz. Nie liczyliśmy czerwonych koszulek ale śmiało można powiedzieć, że Szpiki to w dzisiejszym biegu najliczniej reprezentowana drużyna 🙂

szpiki-w-kleszczewie

Start zaplanowany był na godzinę 12:00 i punktualnie w południe ponad 100 biegaczek i biegaczy wystartowało na naprawdę szybką trasę biegu. Trasa została tak wyznaczona, aby była niemal całkowicie płaska co umożliwiło wielu biegaczom podjąć próbę pobicia rekordu życiowego na dystansie 5 kilometrów. Trasa była dobrze zabezpieczona i oznaczona, nie brakowało Wolontariuszy, a w najważniejszych miejscach znajdowały się również taśmy, aby nikt przez przypadek nie skrócił trasy.

Strefa mety szeroka i dobrze zorganizowana, każdy z biegaczy szybko otrzymał medal oraz pakiet regeneracyjny.

 medal-i-kleszczewska-szybka-piatka

Śmiało można uznać debiut Kleszczewskiej Szybkiej Piątki za w pełni udany, dobrze oznaczony dojazd na parkingi i droga do biura zawodów, sprawnie działające biuro zawodów, dobrze przygotowana i zabezpieczona trasa oraz więcej niż poprawnie zorganizowana strefa mety to najkrótsza możliwa ocena biegu. Bez wątpienia bieg ma szanse zyskać wielką rzeszę sympatyków i z pewnością kolejne edycje przez wielu z nas będą wyczekiwanym wydarzeniem. W imieniu własnym ale pewnie i w imieniu zdecydowanej większości startujących dziś biegaczy wielkie podziękowania dla Wolontariuszy oraz gratulację dla Organizatora za świetnie przygotowanie i przeprowadzenie dzisiejszej I Kleszczewskiej Szybkiej Piątki!!

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z biegu, niestety aparat fotograficzny ogłosił strajk i ratowaliśmy się telefonami: Zdjęcia Kleszczewska Szybka Piątka