Już za 8 dni III Dycha Drzymały!!!

[singlepic id=61 w=200 h=200 float=left]Już po raz trzeci w Rakoniewicach odbędzie się świetnie przygotowany bieg III Dycha Drzymały.

Bieg ten to organizacyjny wzór, który z pewnością warto kopiować. W tym roku za pewne również organizacja będzie na najwyższym poziomie. Dyrektorem bieg od początku jest Pan Krzysztof Krawczyk, który w tym roku postanowił obniżyć opłatę startową do zaledwie 10 zł i rezygnował z bogatych pakietów startowych.
Efektem tego posunięcia było rekordowo szybkie wyczerpanie limitu startowego, który wynosi 1000 biegaczek i biegaczy. Ponieważ na liście startowej znajduje się już dużo więcej nazwisk postanowiliśmy o to i o kilka innych rzeczy zapytać Dyrektora III Dychy Drzymały.

PoznanBiega.pl: Zapisy na III Dychę Drzymały zostały zamknięte już w lipcu z powodu wyczerpania limitu zawodników, który wynosi 1000 biegaczek i biegaczy, jednak na liście startowej jest ponad 1200 osób z nadanymi numerami startowymi, z czego to wynika?
Krzysztof Krawczyk: Limit nie dotyczył uczestników Mistrzostw Polskich Strażaków PSP, którzy zgłaszali się poprzez Komendy Wojewódzkie, ponadto jako Dyrektor miałem do dyspozycji 100 numerów.

PoznanBiega.pl: Czy przewiduje Pan zwiększenie limitu startujących?
Krzysztof Krawczyk: Bardzo cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem naszym biegiem, chcielibyśmy przyjąć wszystkich chętnych ale niestety jesteśmy ograniczeni infrastrukturą jaką ma nasze miasteczko. Jednakże mimo limitu i ograniczeń lista osób opłaconych zbliża do 1500, co według mnie stanowi granice wytrzymałości limitu, na który możemy sobie pozwolić.

PoznanBiega.pl: Od której godziny będzie działać biuro zawodów, szatnie, czy będzie depozyt na wartościowe rzeczy, czy będzie podobnie jak w ubiegłym roku możliwość napicia się gorącej herbaty i kawy?
Krzysztof Krawczyk: Z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni przesunąć start na godz.14.00, natomiast biuro zawodów będzie czynne od godz. 10.00. Depozyt, szatnie i natryski dla mężczyzn będą znajdować się w hali sportowej ( tam gdzie biuro zawodów ) natomiast dla kobiet w szkole podstawowej. W tejże szkole będzie można się napić darmowej kawy i herbaty oraz nabyć „coś do zjedzenia”, a na deser „ciasto ze sercem” przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE”. Dla wszystkich którzy przyjadą ze swoimi pociechami uruchomimy przedszkole ( kontakt telefoniczny przez biuro zawodów ). Prośba dla zmotoryzowanych o wyłożenie białej kartki papieru A4 przed przednią szybą co umożliwi służbie porządkowej sprawne kierowanie na przygotowane parkingi.

PoznanBiega.pl: Trasa nie uległa zmianie względem ubiegłego roku, ale czy na trasie również będą zorganizowane głośnie i bardzo pomocne grupki kibiców?
Krzysztof Krawczyk: Oczywiście na trasie będą zorganizowane punkty dopingowe z zespołami muzycznymi.

PoznanBiega.pl: Trasa prowadzi dwoma pętlami, na których nie zabraknie punktów nawadniania, ile ich będzie i na których kilometrach można się ich spodziewać?
Krzysztof Krawczyk: Punkt z wodą znajduje się około 4 i 9 kilometra.

PoznanBiega.pl: Meta Dychy Drzymały kojarzy nam się z bardzo ładnymi medalami i niezwykle bogatym poczęstunkiem, czy również w tym roku mimo niskiej opłaty startowej biegacze mogą liczyć na to samo?
Krzysztof Krawczyk: Powiem dyplomatycznie na tyle samo, a nawet więcej.

PoznanBiega.pl: Niższa opłata startowa cieszy każdego biegacza, mamy świadomość, że jej obniżenie spowodowało, iż pakiet startowy jest ograniczy do niezbędnego minimum, a może zmieniło się coś w tej kwestii dzięki sponsorom? I czy będzie losowanie nagród po biegu?
Krzysztof Krawczyk: Nie planujemy po biegu losowania nagród. Według mnie przez pryzmat pakietu startowego nie powinno oceniać się biegu a to niestety u nas jest nagminne, a na różnego rodzaju forach w komentarzach pojawiają się głosy o nie takim kolorze koszulek, rozmiarach itp. Dlatego postanowiliśmy zrobić eksperyment z minimalną opłata startową. Chcemy jak najlepiej przygotować pod względem organizacyjnym nasz bieg i zapewnić wszystkim biegaczom komfortowe warunki pobytu w naszym malowniczym miasteczku. Dołożyliśmy wszelkich starań o zabezpieczenie medyczne. W strefie startu i mety zlokalizowany będzie szpital polowy z karetką pogotowia ( druga karetka będzie na trasie w najdalej położonym punkcie) ponadto na trasie usytuowane zostaną 3 punkty medyczne a odcinki między nimi będą monitorowane przez trzech mobilnych ratowników.

Przypominamy, że III Dycha Drzymały to 9 z 10 biegów, z którego wynik są zaliczane do GP WLKP w biegach na 10 km.