Poznaj Poznań Nocą bieg III już za nami

[singlepic id=93 w=220 h=140 float=left]Środowy bieg na orientację, który odbył się na AWF-ie zgromadził niemal 100 chętnych do biegania. Biorąc pod uwagę fakt zbliżających się świąt frekwencja była całkiem przyzwoita. Na biegu znów panowała świetna atmosfera, niemal rodzinnego pikniku. Trasa kategorii S i E wykraczała poza główny obiekt AWF ( stadion i okolice), zawodnicy ci mieli dłuższe trasy i biegali po głównym obiekcie, a następnie wybiegali za bibliotekę i pływalnie i powrót na stadion. Zawodnicy kat P biegali wyłącznie w pobliżu stadionu. Dlatego nawet najmniejsze dzieci mogły śmiało biegać same ponieważ w przypadku zagubienia się zawsze były bardzo blisko centrum, i nie wychodziły poza obszar AWF-u.
W kategorii E zwyciężył Wojciech Dwojak – reprezentant kraju i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w Biegach na Orientację, który reprezentuje WKS Śląsk Wrocław, w kategorii S wygrała Szymon Gramacki z klubu Cichociemni, a w kategorii P wygrał Kacper Cieślawski.
Na starcie w centrum zawodów pojawili się również pracownicy naukowi AWF Poznań i przyznali, że bardzo podobała im się taka forma aktywności fizycznej i zapewnili, że w przyszłości chętnie wesprą organizatorów cyklu Poznaj Poznań Nocą.