Za nami niedzielne starty na JBL Triathlon Sieraków!

JBL Triathlon Sieraków dobiega końca! Imprezę w krainie 100 jezior można zaliczyć do zdecydowanie udanych, ale przede wszystkim pełnych emocji! W sobotę uświadczyliśmy świetne finisze nowego Mistrza i Mistrzyni Polski na dystansie średnim, a w niedzielę genialny One Man Show w wykonaniu Kacpra Stępniaka!

Zabawa pełna sportowych emocji na JBL Triathlon Sieraków rozpoczęła się już w piątek, kiedy to na specjalnie skróconych trasach w duathlonie i biegach wystartowały dzieci. Następnie w sobotę obserwowaliśmy zmagania na dystansie sprinterskim mającym „zaledwie” 28,25 km. Zwyciężyli w nich Piotr Jackowiak (1:05:35) oraz Anna Zagórska (1:17:10).

O 10:30 w ten sam dzień pierwsi zawodnicy wskoczyli do wody, by walczyć o miano Mistrza i Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie 112,99 km. Nowymi nosicielami tych tytułów zostali Piotr Ławicki (3:54:51) oraz Marta Łagownik (4:13:30). W trakcie indywidualnej konkurencji trwała również rywalizacja drużynowa w formie sztafety. Organizatorzy JBL Triathlon Sieraków w ramach współpracy z Fundacją Pho3nix zorganizowali charytatywne zawody, w których udział wzięli wielcy sportowcy tacy jak Maja Włoszczowska i Marek Plawgo, oraz ludzie ze świata biznesu jak Sebastian Kulczyk.

Zawody zakończyły się niedzielną rywalizacją na dystansie „ćwiartki” mającym 56,5 km. bezapelacyjnie zwyciężył ją Kacper Stępniak, który uzyskując czas 1:54:39 wygrywając z drugim Michałem Lisieńskim o ponad 15 min. Jako pierwsza z kobiet w niedziele na mecie zameldowała się Natalia Rypel z czasem 2:22:23.

Impreza zdecydowanie się udała, co widać po satysfakcji zawodników oraz uśmiechach kibiców, którzy krążyli po całej imprezie dopingując ludzi z żelaza!

Więcej informacji o JBL Triathlon Sieraków znajdziecie na stronie internetowej imprezy.