Pozostał tydzień do Mistrzostw Polski w triathlonie na JBL Triathlon Sieraków!

Mistrzostw Polski w triathlonie
Mistrzostw Polski w triathlonie

Do rozpoczęcia 12. edycji JBL Triathlon Sieraków pozostał zaledwie tydzień. Zawodnicy pozostają skupieni, dla wielu z nich będzie to najważniejszy start w sezonie, gdyż w sobotę zmagania na dystansie średnim (blisko 113 km) mają rangę Mistrzostw Polski! Co czeka nas w krainie 100 jezior?

Od 24 do 26 maja Sieraków ponownie stanie się mekką triathlonu w Polsce! Rozpoczniemy wielkie świętowanie już w piątek, gdy najmłodsi biegacze i duathloniści zmierzą się na trasach dostosowanych do ich wieku. W kolejnych dniach, czyli sobotę i niedzielę, dorośli zawodnicy przystąpią do rywalizacji na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 ironmana, znanych również jako sprint, ćwiartka i połówka.

Najbardziej zaciekła rywalizacja szykuje się na „połówce”, gdzie najlepsi triathloniści w kraju będą ścigali się o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski. Organizatorzy JBL Triathlon Sieraków chcą dotrzymać tradycji, w której wysoki poziom sportowy miesza się z rodzinną atmosferą. Pozwala to cieszyć się imprezą zarówno startującym, jak i kibicom.

Podczas tej sportowej uczty w Sierakowie będziemy świadkami niezwykłej rywalizacji o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski – Aż sam czuje ciarki na plecach, kiedy to mówię. Pamiętamy o kibicach, którzy są istotną częścią tego wydarzenia, dając zawodnikom energię na całej trasie! Zadbaliśmy o obszerną strefę gastronomiczną oraz o specjalną strefę dla dzieci, Pho3nix Kids Zone, które będą miały umilić wszystkim ten weekend w sercu Wielkopolski. – Mówi organizator zawodów Wojciech Kruczyński.

W trakcie JBL Triathlon Sieraków odbędą się również rywalizację sztafetowe. Wśród zawodników, którzy biorą w niej udział znajdują się gwiazdy sportu! Między innymi halowy Mistrz Europy w biegu przez płotki Marek Plawgo oraz medalistka olimpijska w cross-country Maja Włoszczowska! Do zespołów sportowców może dołączyć każdy! Jest to specjalna akcja charytatywna JBL Triathlon Sieraków, w ramach której środki z zapisów zostaną przekazane na wsparcie programów fundacji Pho3nix oraz młodych sportowców, którzy marzą o osiągnięciu wielkich sukcesów.

Nadal istnieje możliwość zapisu na zawody! Wszelkie szczegóły są dostępne na stronie JBL Triathlon Sieraków.