Bieg Kosynierów, czyli najszybsza „dziesiątka” w Wielkopolsce

Kosyniek

Dokładnie 20 kwietnia z wrzesińskiego Rynku o godz. 16.00 po dużej dawce adrenaliny (niespodzianka) przy dźwiękach elektryzującej muzyki wystartuje Jubileuszowy XL Bieg Kosynierów!

To najszybsza „dziesiątka” w Wielkopolsce, zaliczana do Grand Prix gmin Powiatu Wrzesińskiego w biegach ulicznych na 10 km. Pozostałe biegi w cyklu: 30 czerwca 2024 r. (niedziela) VIII Nekielski Bieg do Lata (Nekla); 14 lipca 2024 r. (niedziela) XLI Bieg o Złoty Kłos (Kołaczkowo); 31 sierpnia 2024 r. (sobota) XLI Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski (Pyzdry) oraz 7 września 2024 r. (sobota) I Bieg im. Powstańców Miłosławskich (Miłosław).

Profil trasy biegu jest naprawdę płaski:

We Wrześni trasa jest bardzo szybka, płaska, bez podbiegów. Biegacze ścigają się ulicami w ścisłym centrum miasta. Po dwóch pętlach finisz, to 800 m lekko w dół, nogi same niosą, by zakończyć rywalizację piękną aleją parkową. Na trasie 4 punkty z wodą oraz 6 stref kibica. Nie może więc być nudno.

Mapa trasy:

W tym roku edycja jubileuszowa, więc przygotowano sporo atrakcji i nagród. Na mecie gzik z pyrami, zupa, kawa, herbata oraz liczne konkursy z nagrodami, w tym produkt wrzesińskiej marki Plank Drewniane zegarki.

Ponadto, oprócz kategorii open i wiekowych dodatkowo Mistrzostwa Nauczycieli oraz Mistrzostwa Służb Mundurowych.

Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału, z doświadczenia wiem, że jest super organizacja, szybka trasa, głośni kibice i pyszny gzik na mecie dla każdego!

Link do zapisów: Zapisy Bieg Kosynierów