Piąta odsłona cyklu CITY TRAIL w Poznaniu

W sobotę, 22 lutego nad jeziorem Rusałka odbędzie się piąty już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań w sezonie 2019/2020. To kolejna szansa na sprawdzenie się na 5-kilometrowej trasie oraz spotkanie z biegowymi znajomymi. Zapisy do imprezy trwają na www.citytrail.pl.

W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze biegi. Bardzo bliski wygranej w generalce jest Łukasz Nowak, który wygrał dwa razy i dwa razy był drugi. Wśród kobiet aktualnie na prowadzeniu jest Alicja Radziej, ale o wygraną w klasyfikacji końcowej powalczy na pewno Malwina Misjan, która startowała trzy razy i trzy razy była najszybsza. Uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe medale odbędzie się w połowie kwietnia.

Każdy bieg CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Najmłodsi uczestnicy – ci poniżej 5. roku życia – mogą startować z rodzicami, dzięki czemu na trasach CITY TRAIL Junior często można zaobserwować rozczulające obrazki – kilkunastomiesięczne maluchy ochoczo przemierzające 300-metrowy dystans.

– Cieszymy się, że cykl CITY TRAIL angażuje całe rodziny – od dorosłych przez najmłodszych biegaczy. Mamy nadzieję, że wspólne uprawianie sportów będzie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Zdrowe nawyki, takie jak prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice plaży miejskiej nad Rusałką)
godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest blisko 60 000 zł – w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Poznaniem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.