42. Bieg Lechitów – poznaliśmy projekt koszulki oraz pamiątkowego ceramicznego kufla

Organizator najstarszego w Polsce półmaratonu – 42. Biegu Lechitów – Klub Sportowy „Altom” Gniezno zaprezentował projekt koszulki technicznej, który zawodnicy znajdą w pakietach.

Ponieważ drużyna wojów biegnąca w pełnym rynsztunku cały dystans półmaratonu na stałe wpisała się w oprawę Biegu Lechitów, dlatego na koszulkach wyróżnia się motyw graficzny trzech średniowiecznych wojów gotowych do ataku.

Wszystkich uczestników ucieszy pewnie wiadomość, że ponownie w pakietach startowych będą koszulki z długimi rękawami. Koszulka 42. Biegu Lechitów wykonana jest z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Dzięki temu odprowadza wilgoć od ciała dużo szybciej niż konwencjonalna przędza poliestrowa. Oznacza to, że koszulka zapewnia wysoki komfort użytkowania, bardzo dobrą przewiewność, a materiał daje przyjemne uczucie miękkości. Wysokiej jakości koszulka jest firmowana przez markę Saucony.

Znamy też projekt kufla, który także dołączony będzie do pakietów startowych. W tym roku będzie to kufel ceramiczny, ozdobiony tym samym motywem co koszulka. Duża powierzchnia kufla jest bez grafiki, żeby ci, którzy będą mieli na to ochotę mogli pisakami do szkła napisać swój wynik i zajęte miejsce w 42. Biegu Lechitów.

Andrzej Krzyścin, dyrektor 42. Biegu Lechitów powiedział nam, że „ otwierając zapisy do 42. BL gwarantowaliśmy zawodnikom tylko koszulki w pakiecie startowym a i tak blisko 2500 zawodników doceniając naszą wcześniejszą organizację biegu zapisało się do biegu. Doceniamy to i chcemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz pakiet startowy. Dokładamy okolicznościowy ceramiczny kufel do piwa o pojemności 0,5l, który idealnie będzie pasował do historycznego klimatu biegu”.

Organizator zastrzega, że nie są to jeszcze wszystkie niespodzianki, które zawodnicy znajdą w pakietach, ale o kolejnych na razie milczy.

Każdego, kto chciałby stać się posiadaczem pamiątkowej koszulki i kufla – zapraszamy 15 września 2019 r. na Bieg Lechitów do Gniezna.

Więcej szczegółów oraz zapisy na http://www.bieglechitow.pl

oraz https://www.facebook.com/BiegLechitow/

Organizatorem 42. Biegu Lechitów jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorem generalnym biegu jest PKO Bank Polski a sponsorem strategicznym firma ALTOM.