VII Kurdeszowa (Za)Dyszka w Kostrzynie odbędzie się w niedzielę 02 czerwca

Bieg odbędzie się już po raz siódmy. Od dwóch lat biegowi głównemu towarzyszy bieg na 5 kilometrów. Start i meta zlokalizowane są na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Trasa poprowadzona jest przez asfaltowe ulice Kostrzyna na dwóch pętlach po 5 kilometrów każda. Na każdego biegacza w pakiecie startowym  czekają koszulka, kubek, woda oraz posiłek regeneracyjny po biegu. Każdy z biegaczy otrzyma także numer startowy z chipem oraz pamiątkowy medal. Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich biegaczy, którzy do dnia 2 czerwca 2019 roku ukończą 16 lat.

W ramach biegu odbywają się VI Mistrzostwa Strażaków i Policjantów Powiatu Poznańskiego, a także V Bieg Samorządowca o Puchar Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Ponadto dzień wcześniej organizowana jest Mini-Kurdeszowa (Za)Dyszka, w której biec mogą uczniowie Szkół Podstawowych z gminy Kostrzyn. Ponadto uczestnicy rywalizować będą w kategoriach wiekowych, swoją kategorię mają także mieszkańcy gminy Kostrzyn.

Zapisy internetowe możliwe są przez stronę https://plus-timing.pl/zgloszenia/kurdeszowa_zadyszka-2019/ , wpisowe do dnia 30 kwietnia 2019 r. kosztuje 40 zł.

Nagrody rzeczowe oraz puchary otrzymają zawodnicy w klasyfikacji generalnej, osobno kobiety i mężczyźni o wartości:

na dystansie 10 km:

I miejsce – do 500 zł

II miejsce – do 400 zł

III miejsce – do 300 zł

na dystansie 5 km:

I miejsce – do 300 zł

II miejsce – do 200 zł

III miejsce – do 100 zł

Organizator przewiduje losowanie głównej nagrody rzeczowej wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg. Losowanie odbędzie się w trakcie wręczanie nagród. Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność uczestnika podczas losowania i udzielenie prawidłowej odpowiedzi na 1 zadane przez Organizatora pytanie. Najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik spośród wszystkich zawodników biegnących na obu dystansach otrzymają okolicznościowy puchar.

Więcej informacji: www.kurdeszowazadyszka.pl / www.facebook.com/kurdeszowazadyszka/

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress