Nie trać motywacji! Wystartuj w przełajowej „piątce”!

Noworoczny zapał do aktywności fizycznej gaśnie z każdym dniem? Nie poddaj się – sprawdź się w zawodach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden! To przełajowe 5 km nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. Najbliższy bieg jest zaplanowany na sobotę, 2 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia we wtorek, 29 stycznia.

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Poznaniu od 2010 roku. Na edycję składa się sześć biegów – ten sobotni będzie już piątym w sezonie (pierwsze zawody zostały rozegrane we wrześniu, kolejne w październiku, listopadzie i grudniu). Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad Jeziorem Rusałka i jest odpowiednia dla każdego, nawet początkującego biegacza. Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu na pokonanie 5 km – meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika.

Dla osób, które biegają systematycznie lub trenują w klubach, CITY TRAIL to okazja do regularnego sprawdzania formy. W trwającej edycji cztery zwycięstwa zgromadziła Malwina Misjan – 22-letnia zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego, która tym samym jest już pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kobiet. Wśród mężczyzn trzy razy triumfował Łukasz Nowak i on – podobnie, jak Malwina – wygraną w generalce ma już w „kieszeni” (w czwartym z dotychczas rozegranych biegów zajął drugie miejsce).

Od początku zależało nam, aby nasze biegi były dla każdego. Biegasz od lat, chcesz robić postępy – startujesz w CITY TRAIL, żeby wykonać dobry trening. Dopiero zaczynasz biegową przygodę – bierzesz udział w zawodach, żeby mieć dodatkową motywację i przeżyć sportowe emocje – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Start sobotniego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (okolice wiaduktu kolejowego). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30 (przy plaży miejskiej nad Rusałką). W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km – 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Poznaniem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Poznań jest jednym z dwóch miast (drugim jest Szczecin), w którym obowiązuje limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 osób.

Ostatni w edycji 2018/2019 bieg w Poznaniu jest zaplanowany na 2 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi. Odbędzie się ono 19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (początek o godz. 18:00, część dotycząca biegu głównego od 19:00).

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress