W sobotę kolejne zawody nad Jeziorem Rusałka

24 listopada odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu. Dystans to tradycyjnie 5 km. Zawodnicy, którym zależy na ukończeniu cyklu, a nie wystartowali we wrześniu i październiku mają ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji, bowiem w klasyfikacji generalnej liczą się cztery biegi.

Elektroniczna rejestracja do zawodów trwa do końca dnia we wtorek, 20 listopada, ale zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc.

Cykl CITY TRAIL opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów, każdy na tej samej, 5-kilometrowej trasie. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

– Startuję w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na CITY TRAIL, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla jeden z uczestników CITY TRAIL – Kamil Szymański.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Poznaniu nad Jeziorem Rusałka. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, jest płaska i pozwala osiągać wartościowe wyniki. W październikowych zawodach zwycięstwo odnieśli Łukasz Nowak (z czasem 15:25) i Malwina Misjan (jej wynik to 17:06). Linię mety minęło 902 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych – CITY TARIL Junior uczestniczyło 315 młodych adeptów biegania.

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat wspieramy inicjatywy promujące zdrowy styl życia oraz zachęcające do aktywności fizycznej – dodaje.

Edycja 2018/2019 przyniosła istotne zmiany. Po raz pierwszy w historii imprezy (która jest organizowana w Poznaniu od 2010 roku) wprowadzono limity miejsc. Dotyczą one biegu głównego i wynoszą 1000 karnetów na cały cykl (sześć biegów) oraz po 250 pojedynczych miejsc na każde zawody. Limit karnetów jest wyczerpany od października. Do sobotniego biegu może zapisać się jeszcze niespełna 100 osób. Opłata startowa to 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w dniu biegu – o ile limit miejsc się nie wyczerpie wcześniej. W biegach dla dzieci nie ma ograniczenia liczby uczestników, a opłaty to 20 zł przy rejestracji z góry na sześć biegów (taka możliwość jest tylko podczas rejestracji elektronicznej) oraz 5 zł przy zapisach na pojedyncze zawody – zarówno przez stronę internetową, jak i w dniu biegu.

Kolejne imprezy są zaplanowane na 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. Zawody w Poznaniu są częścią ogólnopolskiego cyklu, w którym uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress