WYSTARTOWAŁA REJESTRACJA NA WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Pora zapisać się na Światowy Bieg Wings for Life. Dołącz do globalnego ruchu i zostań jednym z setek tysięcy uczestników jednoczących się w biegu dla tych, którzy biec nie mogą. Polacy upodobali sobie nietypowy format imprezy z ruchomą linią mety i 5 maja 2019 po raz szósty rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym. Formularz rejestracyjny otwarto 3 paźdzernika, o godz. 13:00. Zapewnij sobie miejsce w Poznaniu lub w innej dogodnej lokalizacji. Zapisz się na www.wingsforlifeworldrun.com

Każda zebrana przez Ciebie złotówka, w tym całość opłaty startowej za udział, zostanie przekazana na rzecz fundacji Wings for Life szukającej metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Fundacja sfinansowała już 191 projektów badawczych prowadzonych w jednym celu, jakim jest odnalezienie skutecznej metody leczenia.

Ponad pół miliona osób pobiegło już w poprzednich pięciu edycjach, aby wesprzeć przełomowe badania. Polacy uczestniczą w imprezie od samego początku, licznie i z sukcesami. Wśród kobiet rekordzistką dystansu (68,21 km) jest Dominika Stelmach, która zwyciężyła kolejno minione edycje, triumfując na czterech kontynentach, kolejno w: Europie, Australii, Ameryce Południowej i Afryce.

Unikalny format nie zakłada dążenia do mety. To meta goni uczestników, dzięki czemu wystartować może dosłownie każdy – zarówno początkujący biegacz, jak i światowej sławy sportowiec. Podczas zeszłej odsłony imprezy Samochód Pościgowy w Poznaniu prowadził Adam Małysz, a na trasie można było spotkać znane osobistości ze świata sportu, min.: Joannę Jóźwik, Monikę Pyrek, Jerzego Skarżyńskiego, Andrzeja Bargiela, Przemka Pawlickiego, czy Jakuba Przygońskiego.

6. edycja Wings for Life World Run odbędzie się 5 maja 2019 r. Syrena startowa zabrzmi jak zawsze, o godzinie 13:00 czasu polskiego, w pierwszą niedzielę maja. Uczestnicy mogą dołączyć do biegu w jednej z oficjalnych lokalizacji lub aktywować aplikację na swoim smarfonie i wyznaczyć sobie wymarzoną trasę (APP Run) w pojedynkę, bądź w zorganizoawanej grupie.

Pewne jest, że na liście oficjalnych lokalizacji kolejny raz znalazł się Poznań, który ugości 8000 biegaczy z całego kraju. Wysoki limit miejsc nie pozwala jednak zwlekać z decyzją o rejestracji do ostatniej chwili. Podczas ubiegłych dwóch edycji, pomimo sukcesywnie powiększanej listy uczestników, limit zostawał wyczerpany na kilka tygodni przed startem.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress