Największy bieg w historii Polski – blisko 20 000 uczestników zapisanych w Poznaniu!

Niemal 20 000 uczestników zapisanych na Bieg Niepodległości – Bieg 100-lecia w Poznaniu znamionuje, że 11 listopada 2018 będziemy świadkami największego biegu masowego w historii Polski. Już początek zapisów, kiedy to w 24 godziny zapisało się ponad 6 000 osób wskazał, iż na pewno będzie to pierwszy bieg z frekwencją powyżej dwudziestu tysięcy uczestników. Limit wyznaczono na 25 000.

Zwiastun Biegu 100-lecia w Poznani:

MEDAL STULECIA

Bieg będzie miał niezwykłą oprawę, jak na Bieg 100-lecia przystało. Wyjątkowy, pokryty 24-karatowym złotem, MEDAL STULECIA dla KAŻDEGO uczestnika jest unikatem w skali światowej. Uczestnictwo w największym biegu w historii Polski jest jedyną szansą na jego zdobycie.

REKORDOWA FLAGA BIEGACZY
W dniu 11 listopada wszyscy wspólnie ustawimy się przed linią startu, tworząc olbrzymią, rekordową w historii, biało-czerwoną, żywą, 25-tysięczną flagę biegaczy, aby przez pasję dla sportu, życia i wolności uczcić 100-tną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

7 FAL – 7 POWSTAŃ
Medal wygrawerowany jest 7 datami wybuchu najistotniejszych polskich Powstań sprzed 1918 roku. Również nieprzypadkowo uczestnicy będą podzieleni tego dnia na dokładnie 7 fal startowych. Każda z fal, jakie utworzą biegacze, upamiętni Powstańców. Będzie to odpowiednio:

 1. Fala Powstańców Kościuszkowskich – 1794r.
 2. Fala I Powstańców Wielkopolskich – 1806r.
 3. Fala Powstańców Listopadowych – 1830r.
 4. Fala Powstańców Krakowskich – 1846r.
 5. Fala Powstańców Poznańskich – 1848r.
 6. Fala Powstańców Styczniowych – 1863r.
 7. Fala II Powstańców Wielkopolskich – 1918r.

Siedem zrywów narodowych i po stu latach upamiętniający je „zryw narodowy” biegaczy podczas BIEGU 100-LECIA w Poznaniu, zwieńczony na mecie przepięknym, symbolicznym medalem – wspaniała inicjatywa.

PASTA (PIWO) PARTY
Zapowiada się również niecodzienna Pasta Party – a właściwie Piwo Party 🙂 Równolegle do biura zawodów, w sąsiednich halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie wkomponowana w profesjonalny charakter największych w Polsce Targów Piwnych. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Wszystko w otoczeniu
stoisk gastronomicznych i w atmosferze uświetnionej muzyką koncertową na żywo. Jeśli nie wiesz jak smakuje nowozelandzki lager lub do jakiego piwa dodaje się kolendrę, to znajdziesz się w najlepszym miejscu w Polsce, aby się tego dowiedzieć!

BARWNY KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW

Na pewno warto zabrać ze sobą na bieg rodziny i przyjaciół. Tuż po biegu będą mieli okazję podziwiać niespotykaną w skali kraju atrakcję – obchody Imienin ul. Święty Marcin przy Zamku Cesarskim w Poznaniu. Z tej okazji przez miasto przejdzie barwny korowód przebierańców pod przewodnictwem konnego jeźdźca odgrywającego postać Świętego Marcina. Parada ta gromadzi blisko stutysięczną publiczność.

Zgromadzeni widzowie będą mogli wziąć również udział w kultowym festynie, koncertach, kiermaszu artykułów regionalnych. Odwiedzając tego dnia Poznań nie można nie spróbować tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego (uczestnicy BieguNiepodleglosci.pl otrzymują go również w pakiecie startowym) oraz delektować się potrawami z gęsiny.

PAKIET FINISZERA

W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają m.in.:

 • pokryty 24-karatowym złotem MEDAL STULECIA;
 • rogal świętomarciński;
 • okolicznościową koszulkę techniczną w barwach narodowych;
 • napój/woda;
 • numer startowy.

11 listopada spotykamy się na BIEGU STULECIA w Poznaniu. Nikogo komu bliskie są biegowe endorfiny nie może tam zabraknąć! Do zobaczenia na linii startu!

ZAPISY: BiegNiepodleglosci.pl

Zapraszamy również do polubienia Fanpage’u biegu, gdzie przekazywane są najświeższe informacje: Facebook/BiegNiepodleglosciPL

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress