Moc atrakcji dla kibiców nad Maltą – weekend z Super League Triathlon Poznań

Już w najbliższy weekend (29 czerwca – 1 lipca) Poznań, jako pierwszy w Europie, będzie gospodarzem wyścigu kwalifikacyjnego prestiżowego i innowacyjnego cyklu Super League Triathlon. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie czołówka światowego triathlonu, a także tysiące amatorów i kibiców tego sportu. Dla wszystkich, którzy zdecydują się na własne oczy zobaczyć to niezwykłe wydarzenie, organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Na terenie imprezy przygotowane zostaną m.in. ogromny park trampolin Energi Super Park, strefa gier Microsoft, food trucki, a odwiedzający okolice Malty oprócz niezapomnianych, sportowych emocji mogą liczyć na wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę.

Zawody cyklu Super League Triathlon to prawdziwa gratka dla kibiców. Nigdy wcześniej triathlonowa rywalizacja nie była tak ekscytująca i atrakcyjna do oglądania – zawodnicy ścigają się w seriach krótkich i wyczerpujących wyścigów. Do kolejnego etapu przechodzą najlepsi, by wyłonić spośród siebie osoby, które dostaną szansę udziału w cyklu mistrzowskim. Pula nagród cyklu wynosi ponad 1,5 miliona dolarów. Połączenie infrastruktury sportowej Poznania oraz nowatorskiej formuły SLT sprawi, że kibice będą mogli z łatwością śledzić i przeżywać razem z zawodnikami przebieg rywalizacji. A będzie komu kibicować! W kategorii PRO Polskę reprezentować będą m.in. Maria Cześnik oraz Agnieszka Jerzyk, które w poprzednich latach w barwach naszego kraju brały udział w Igrzyska Olimpijskich. Razem z nimi na starcie wyścigu kwalifikacyjnego w Poznaniu staną najlepsi triathloniści z całego świata, m.in. Emma Jeffcoat, Andrea Salvisberg czy Kevin McDowell.

Super League Triathlon Poznań to znacznie więcej niż tylko wyścig kwalifikacyjny cyklu SLT. W ramach poznańskiego festiwalu triathlonu odbędą się również starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), a także start drużynowy na dystansie 56,5 km. W sobotę 30 czerwca rozegrane zostaną Mistrzostwa Policji w Triathlonie o Puchar Komendanta Policji Wojewódzkiej w Poznaniu na dystansie 112,99 km, a następnego dnia będzie miał miejsce start „Złotej Fali” kobiet na dystansie 56,5 km. Jest ona częścią projektu „Kobiety na wagę złota nakręca LIV”, dedykowanemu zwiększeniu zaangażowania kobiet w triathlon. Częścią tej inicjatywy jest również Semilac Women Run, bieg kobiet na dystansie 5,4 km. Z każdego pakietu startowego 10 złotych zostanie przeznaczone na działania związane z aktywizacją zawodową kobiet w Polsce.

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, rodzinach i przyjaciołach wszystkich pasjonatów triathlonu, którzy odwiedzą Poznań w najbliższy weekend. Oprócz ekscytującej i pełnej emocji rywalizacji jednych z najlepszych triathlonistów na świecie, zmagań amatorów i innych wydarzeń towarzyszących, na fanów czekać będzie mnóstwo atrakcji. Pokazy FlyBoardu – ekstremalnego sprzętu, który pozwala latać kilka metrów nad powierzchnią wody, ogromny park trampolin przygotowany przez Energi Super Park, strefa gier Microsoft,  to tylko niektóre z propozycji oferowanych przez SLT Poznań. Odwiedzający Poznań będą mogli skorzystać również ze strefy food trucków, strefy EXPO oraz innych atrakcji przygotowanych przez partnerów imprezy.

Z pewnością każdy, kto zdecyduje się na przyjazd do Poznania nie będzie się nudził. Zapowiada się najbardziej emocjonujący multisportowy weekend tego roku, niezapomniane wydarzenie dla całej rodziny. Jeżeli jesteś fanem sportu – nie może Cię zabraknąć!

Super League Triathlon Poznań 2018 potrwa od 29 czerwca do 1 lipca 2018 r. Współorganizatorem i patronem honorowym wydarzenia jest Miasto Poznań. Sponsorami imprezy są firmy Ciech, Veolia, Itaka, Cisowianka, Firma Karlik, Aquaspeed oraz Diamant.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress