Wystartowały zapisy na szóstą Pogoń za Wilkiem!

W ostatni weekend lipca, w sobotę 28-go, o godzinie 10:00, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, 450 biegaczy, będzie mieć możliwość wzięcia w niej udziału.

W tym roku, zawodnicy ponownie zmierzą się z dość wymagającą, ponad 10 kilometrową trasą. Oprócz medali, dla wszystkich uczestników przygotowali atrakcyjne puchary i nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Celem tego biegu jest tradycyjnie już popularyzacja wypoczynku i rekreacji na łonie natury oraz wskazanie potrzeby jej ochrony.

Jak co roku, nie zabraknie również biegów dla najmłodszych wilczków, które wystartują około południa w kilku kategoriach wiekowych. Podczas pikniku na świeżym powietrzu, najmłodsi będą mieć okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także spróbować swoich sił w zabawach wieloboju na terenie: „Miasteczka Młodego Sportowca”.

Ponadto, uczestnicy zawodów będą mieć wyjątkową okazję biegu łokieć w łocieć, noga w nogę, z 4 wspaniałymi dziewczynami walczącymi o tytuł Walecznej Wilczycy. Ta rywalizacja, w formie zabawy, trwa od stycznia br. i polega na relacjonowaniu na łamach portalu facebook swoich przygotowań do biegu głównego. Zaraz po imprezie Organizatorzy otworzą panel głosowania, i to właśnie biegacze nadadzą tytuł jednej z uczestniczek biegu.

Po raz kolejny okolice parkingu siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego zamienią się w leśne, sportowe miasteczko, do którego serdecznie zapraszamy!

Impreza pod nazwą „Pogoń za Wilkiem” ma na celu popularyzację zdrowia i ekologicznego stylu życia oraz promocję terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego, jako miejsca do czynnego wypoczynku i edukacji dla całej rodziny.

Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 10.00 i odbędzie się w 4 falach, celem rozładowania natłoku.

Miejsce: START i META zlokalizowane w pobliżu siedziby Stacji Ekologicznej UAM, 62-050 Mosina, Jeziory
Organizator biegu: GREEN SPORT Łukasz Kubiak – tel. 793-299-154
Partnerzy: WPN, Gminny Ośrodek Sportu i Reakreacji w Komornikach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

• Więcej na www.pogonzawilkiem.pl
• Facebook www.facebook.com/PogonZaWilkiem
• Panel zapisów: maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-pogonzawilkiem
• Regulamin Biegu: LINK

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress