Bieg Lwa już w niedzielę

3 czerwca w Tarnowie Podgórnym odbędzie się siódma edycja Biegu Lwa.

To półmaraton i bieg towarzyszący – Pogoń za Lwem – który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się na atestowanej, 10-kilometrowej trasie. Na listach startowych widnieją nazwiska kilkunastu czołowych polskich zawodników i zawodniczek, co zwiastuje emocjonującą walkę na trasach, ale do Tarnowa Podgórnego warto wybrać się także ze względu na liczne atrakcje pozabiegowe.

Marcin Chabowski, Tomasz Grycko, Kamil Jastrzębski, Artur Kern i Jakub Szymankiewicz oraz Angelika Mach, Dominika Nowakowska, Ewelina Paprocka, Karolina Pilarska i Dominika Stelmach – to polska część elity biegu półmaratońskiego. Dodatkowo w zawodach wystartują goście z Kenii oraz z Węgier. W biegu na 10 km zapowiada się niemniej emocjonująco – na starcie stanie bowiem rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost. – Bieg Lwa jest już uznaną marką, którą często wybierają czołowi, polscy zawodnicy. Ten start będzie dla mnie doskonałym przetarciem i zarazem ostatnim biegiem przed sierpniowymi mistrzostwami Europy w Berlinie. Mam nadzieję, że uda mi się dobrze zaprezentować w Tarnowie Podgórnym. Po Biegu Lwa czekają mnie obozy sportowe, gdzie będę szlifował formę przed startem docelowym, czyli wspomnianymi mistrzostwami Starego Kontynentu – podkreśla Henryk Szost. Walkę o zwycięstwo z Henrykiem Szostem podejmie Paweł Ochal.

Nie tylko długodystansowcy. Zanim na trasy ruszą długodystansowcy, będzie można obejrzeć na stadionie Tarnovii w Tarnowie Podgórnym wyjątkowe widowisko. Sprint NOVOL – bo o nim mowa – to bieg pokazowy na 100 metrów z udziałem czołowych polskich sprinterów: Krzysztofa Grześkowiaka, Eryka Hampela, Dariusza Kucia, Kamila Masztaka, Remigiusza Olszewskiego i Grzegorza Zimniewicza.

Pozostałe konkurencje biegowe. Bieg Lwa to także zawody dla dzieci i młodzieży (Bieg Lwiątek), Sztafety Pokoleń na dystansie 3×400 m, Sztafety Szkolne i Firmowe (obie na trasie półmaratońskiej).

Moc atrakcji dla każdego. Organizatorzy Biegu Lwa przyzwyczaili już do tego, że wokół zawodów biegowych dzieje się wiele. Na specjalnym EXPO Lwa zorganizowanych zostanie blisko 50 stref aktywności – każda będzie miała określoną specyfikę – od kulinarnych, przez kreatywne i artystyczne, po sportowe i relaksu.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress