Zapraszamy biegaczy na 38. PKO Półmaraton Szczecin

Z wielką przyjemnością zapraszamy biegaczy z Wielkopolski na 38. PKO Półmaraton Szczecin oraz towarzyszący mu bieg na 10 km.

To największa od kilku lat impreza biegowa w Szczecinie. W zeszłym roku nasz bieg ukończyło 2.808 biegaczy, w tym roku limit wynosi 3.500 startujących. W zeszłym roku nasz półmaraton zajął zaszczytne III miejsce w plebiscycie zorganizowanym przez MaratonyPolskie.pl w kategorii dużych półmaratonów polskich rywalizujących o miano ZŁOTEGO BIEGU 2016 r. Natomiast medal przedstawiający kotwicę był drugim najpiękniejszym w kraju i został wybrany wśród ponad setki nadesłanych propozycji.

Miasteczko biegowe naszego półmaratonu w tym start i meta usytuowane będą na Jasnych Błoniach, które są wizytówką Szczecina. Trasa wiedzie m.in. przez najbardziej reprezentacyjną część miasta, czyli Wały Chrobrego z przepięknym widokiem na Odrę, bulwary i nowy port jachtowy. Nasi biegacze przebiegną obok zabytkowego Urzędu Wojewódzkiego, budynku Akademii Morskiej, Muzeum Narodowego oraz piękną dzielnicą Pogodna.

Miasto Szczecin choć nie jest bezpośrednio usytuowany nad Bałtykiem to od zawsze był związany z tematyką morską czego przykładem jest kolejny zlot największych żaglowców świata. W związku z powyższym organizatorzy 38. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN dokładają starań, aby i ta impreza biegowa odzwierciedlała portowo-morski charakter miasta z niezapomnianą żeglarską atmosferą. W ramach półmaratonu i rozgrywanego równolegle biegu na 10 km wykorzystywane będą elementy marynistyczne. Wszystkim zawodnikom szczególnie powinna się spodobać oryginalna koszulka, którą otrzymają w pakiecie startowym oraz piękny medal do kolekcji marynistycznej, który będzie wręczany na mecie pod Urzędem Miasta.
Zapraszamy!
http://halfmarathon.szczecin.pl/
https://www.facebook.com/szczecinhalfmarathon/

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress