Bieg „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA” za nami

10 czerwca jako redaktorzy poznabiega.pl bardzo spontanicznie zdecydowaliśmy się na start na pobliskim lotnisku 31 Dywizjonu Taktycznego w Krzesinach – RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA, dystans 10 km.

Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, po pierwsze, że trasa posiada atest PZLa, po drugie nie spodziewaliśmy się, aż tak bogatego pakietu startowego, koszulki, czapki, w tle trwania zmagań sportowych odbywał się piknik, na którym można było zobaczyć samoloty które kiedyś służyły naszym pilotom jak i obecnie stacjonujące tam F-16 co do organizacyjnie, wszystko zostało dograne można powiedzieć co do minuty.

Trasa jak już wspomnieliśmy miała atest, i już po, mogę powiedzieć, że jest bardzo szybka, jedna długa pętla 10 km wokół lotniska z niewielkim, można powiedzieć przewyższeniami, które raczej służą do sprawnego odprowadzania wody z powierzchni jezdni.

Czego po trasie można było się spodziewać to wiatru no i był jak na lotnisku, tym razem pierwsza połowa dystansu była pod wiatr, a na drugiej części mieliśmy delikatną pomoc.

Dokładnie o 11:00 wystartowało blisku 300 biegaczy, reprezentantów Wojska Polskiego, żołnierzy Amerykańskiego Korpusu, jak i takich jak my zwykłych biegaczy.

Wśród mężczyzn zwyciężył Glapiak Damian z czasem 33:36, a z pań pierwsza na metę wbiegła Trzaskalska Izabela 34:04, nasz rezprezentantka na najbliższych Mistrzostwach Świata w Maratonie. Nasz redakcyjna koleżanka Katarzyna Pastwa, co było dla nas bardzo miłe zgarnęła 1 miejsce w kategorii wiekowej, ja Marcin Kołdyka, w generalce zająłem 16 miejsce i 7 w swojej kategorii wiekowej, dodam szczerze po międzyczasie na 5 km oczekiwania były większe ale druga część w moim wykonaniu nie była już tak mocna.

Wszystkim biegaczom bardzo gratulujemy.

Organizator wspominał o następnej wrześniowej edycji, więc do zobaczenia i zapraszamy wszystkich chętnych na bardzo szybką 10 tkę, wokół lotniska 31 Bazy Dywizjonu Taktycznego już na jesień. Zapraszamy do śledzenia strony po wiecej informacji.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress