Ponad 3100 zawodników otworzy sezon triathlonowy w Sierakowie!

Już tradycyjnie triathloniści z całej Polski przyjadą do Sierakowa, aby otworzyć nowy sezon. Ponad 3100 zawodników przez wiele miesięcy przygotowywało się do tej imprezy, aby po raz kolejny zmierzyć się ze swoimi słabościami. Jak co roku na starcie JBL Triathlon Sieraków ramię w ramię wystartują zawodowcy, jak i amatorzy.

Wszystko wskazuje, że tegoroczny JBL Triathlon Sieraków (27-28 maja) ponownie pobije rekord frekwencji. Na listach startowych figuruje ponad 3100 nazwisk na trzech dystansach – 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM. W tegorocznej edycji zadebiutuje ten najkrótszy dystans, który jest przystosowany dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem lub chcą poczuć multisportową rywalizację przed późniejszymi startami.

Rosnąca popularność triathlonu spowodowała, że zdecydowaliśmy się uruchomić dystans 1/8 IM. Co roku dostawaliśmy liczne zapytania od debiutantów oraz osób poniżej 18 roku życia o możliwość startu w naszej imprezie, dlatego teraz im to umożliwiliśmy. Jak pokazują wyniki na listach startowych… było warto! – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz organizator JBL Triathlon Sieraków. – Kolejny rekord frekwencji bardzo mnie cieszy, ponieważ pokazuje to, że polski triathlon bardzo mocno rośnie w siłę, a rywalizacja w tegorocznej edycji triathlonu w Krainie „100 jezior” powinna być zacięta jak nigdy wcześniej – dodaje Kruczyński.

Mocna stawka zawodów

Swój start w Sierakowie potwierdziła już ścisła czołówka polskiego triathlonu. Kibice będą mieli okazję zobaczyć takich zawodników jak Agnieszka Jerzyk (uczestniczka IO w Rio oraz Londynie, 6 zawodniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy i wielokrotna Mistrzyni Polski), Kacper Adam (wielokrotny Mistrz Polski w triathlonie, rekordzista Polski na dystansie ½ IM), Robert Czysz (Mistrz Polski w duathlonie, medalista Mistrzostw Polski w triathlonie), Sylwester Swat (medalista Mistrzostw Polski w CrossTriathlonie), czy Bartosz Czajkowski (najlepszy Polak podczas Challenge Rimini, multimedalista imprez biegowych).

W Krainie „100 jezior” nie zabraknie również sportowych celebrytów. Właśnie to Sieraków na swój triathlonowy debiut wybrał multimedalista Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu – Paweł Korzeniowski. Na malowniczych wielkopolskich trasach wystartuje również jeden z najpopularniejszych blogerów sportowych Łukasz „RunEat” Remisiewicz.

Jednak co najważniejsze, w ramach JBL Triathlon Sieraków razem z zawodowcami wystartują amatorzy, którzy będą mogli się sprawdzić na tle swoich sportowych idoli. To wszystko powoduje niesamowity klimat sportowego święta, który przez wielu porównywany jest do tego, który ma miejsce podczas kultowych Mistrzostw Świata na Hawajach.

Zmiany, zmiany, zmiany

Liczne prośby uczestników spowodowały, że organizatorzy powrócili do starej trasy biegowej ze słynną serpentyną, która jest cechą charakterystyczną tej imprezy. Dodatkowo, aby zapewnić zawodnikom bezpieczeństwo zarówno na trasie rowerowej, jak i biegowej wprowadzony został tzw. Rolling start, czyli startowanie w małych grupkach z krótkimi odstępami. W ten sposób zwiększona zostanie przepustowość na trasach, dzięki czemu zawodnicy będą mieli większy komfort z rywalizacji.

Rosnąca popularność JBL Triathlon Sieraków powoduje, że z roku na rok przyjeżdża do nas coraz więcej zawodników. Dlatego zarówno ze względów logistycznych oraz bezpieczeństwa musimy wprowadzać nowinki, które z powodzeniem są stosowane w największych imprezach tego typu na świecie. Mamy nadzieję, że powrót do „serpentyny” oraz Rolling start spowodują, że rywalizacja w Sierakowie będzie jeszcze ciekawsza – mówi Kruczyński.

Początek sezonu

JBL Triathlon Sieraków oficjalnie otwiera sezon triathlonowy w Polsce, ale również otwiera rywalizację w ramach największego polskiego cyklu imprez triathlonowych Tri Tour. W ramach całego cyklu zawodnicy będą jeszcze rywalizować w Charzykowach, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy oraz Przechlewie.

Mam nadzieję, że pozostałe imprezy cyklu będą cieszyć się podobną frekwencją jak inauguracja w Sierakowie. Rosnący poziom triathlonistów oraz przede wszystkim coraz większa osób trenujących wpływa na to, że ten sezon zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zapraszamy do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w kraju i zapisów na nasze kolejne zawody – zachęca Kruczyński.

Na każdej z imprez zawodnicy będą wspierani przez partnerów cyklu Tri Tour. Za nawodnienie oraz bufet na trasach odpowiadać będą firmy Oshee, Cisowianka oraz Red Bull. Zabezpieczenie techniczne zawodnikom zapewniają 4F, Aqua Speed oraz JBL. Natomiast flotę zespołowi Tri Tour zapewnia Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo.

Szczegółowe informacje na temat JBL Triathlon Sieraków można uzyskać na stronie: www.triathlonsierakow.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress