Fura Świetlików opanuje Poznań

Łączenie zdrowego stylu życia, dobrej zabawy i pomocy dla świetlicy „Nibylandia” to główny cel biegu York Fura Świetlików. Ten nocny bieg charytatywny startuje już 3 czerwca w parku nad Wartą przy Osiedlu Piastowskim. Wydarzenie, organizowane przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, odbędzie się już po raz raz trzeci!

Zawodnicy wystartują o 21.00, a do pokonania będą mieć dystans 5 kilometrów. Każdy z uczestników otrzyma fluorescencyjną opaskę, co sprawi, że park zaroi się od Fury biegających Świetlików – mówi Ania Kamieniarz, koordynatorka biegu. Rejestracja chętnych już się rozpoczęła, koszt wpisowego w zależności od terminu zapisu to 25-35 zł. Całość zebranych opłat startowych zostanie przekazana na wsparcie działalności świetlicy.

Wraz z biegaczami promujemy kulturę fizyczną, a jednocześnie wspieramy lokalną społeczność – mówi Monika Dzimińska, koordynatorka projektu Fura Szczęścia – W ubiegłych latach pomogliśmy m.in. Fundacji Słoneczny Fyrtel oraz świetlicy Kolorowy Przystanek. Tym razem chcemy wesprzeć „Nibylandię”, świetlicę socjoterapeutyczną, działającą na poznańskim Świerczewie. Aby realizować swoją misję wyrównywania szans i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, miejsce wymaga remontu oraz wymiany wyposażenia. Aktualne wyposażenie świetlica otrzymała w użyczenie do końca tego roku. Potrzebne są m.in. regały, stoły do jadalni, nowe komputery oraz sprzęt do przygotowywania zajęć. Zebrane pieniądze pozwolą spełnić te potrzeby i sprawić, by świetlica przez kolejne lata działała na rzecz dzieci i młodzieży.

To ważny projekt dla studentów UE, którzy poza zdobywaniem wiedzy i sprawdzeniem jej w praktyce, mogą zdobywać także doświadczenie w wolontariacie – dodaje Marek Zieliński, pomysłodawca projektu – Realizujemy go już od sześciu lat. W tym roku wspierają nas między innymi firma York oraz WPIP. Co więcej, dzięki współpracy z firmą PlusTiming zmierzymy czas wszystkich biegaczy. W ubiegłym roku w wyścigu wzięło udział 400 osób. W tym roku chcielibyśmy pobić ten rekord.

Zapisy chętnych na stronie: furaszczescia.pl/bieg-fura-swietlikow potrwają do poniedziałku 29 maja. Na biegaczy czekają atrakcyjne pakiety startowe i pamiątkowe medale, a dla zwycięzców kategorii atrakcyjne nagrody. Wszystkie aktualne informacje można również znaleźć na stronie biegu na Facebooku: LINK

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress