Startują zapisy do szóstej edycji Biegu Lwa

W środę, 7 grudnia, o godz. 9:00 wystartowały zapisy do szóstej już edycji Biegu lwa w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Po raz pierwszy półmaraton zostanie rozegrany na dwóch pętlach. Dotychczas biegacze mieli do pokonania trzy okrążenia ulicami Tarnowa Podgórnego.
Nowością będzie też krótszy bieg – Pogoń za Lwem, który odbędzie się na dystansie ćwierćmaratońskim – 10,5km. Impreza odbędzie się w niedzielę, 21 maja 2017.

Nowa trasa będzie sprzyjać biegaczom. – I to zarówno tym najszybszym, jak i nieco wolniejszym. Dzięki zredukowaniu jednej pętli znacznie ograniczymy problem z tłokiem na trasie, a dzięki temu łatwiej będzie o lepsze wyniki – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor sportowy imprezy.

Zmiana trasy niesie ze sobą również zwiększenie limitu miejsc. W półmaratonie będzie mogło pobiec 1666, a w Pogoni za Lwem – 555 zawodników (kolejno o 555 i 222 więcej niż w poprzednich edycjach). Zapisy, które ruszą w środę potrwają do momentu wyczerpania limitu.

Bieg Lwa słynie ze znakomitego dopingu mieszkańców Tarnowa Podgórnego, a także z bogatego pakietu startowego. – Niezmiennie szykujemy atrakcyjne gadżety, a także nietuzinkowy medal. Podczas Biegu Lwa nie zabraknie Expo Rodzinnego ze strefami tematycznymi przygotowanymi przez Partnerów imprezy. Mimo zmiany trasy – miejsce mety będzie to samo – to bieżnia stadionu Tarnovii, która daje możliwość finiszowania na oczach wielu kibiców obserwujących zawody z trybun – wymienia Piotr Modzelewski, dyrektor biegu.

W każdej poprzedniej edycji Biegu Lwa zwycięzcą został Marcin Chabowski (1:04:55). Drugie miejsce wywalczył Kenijczyk Edwin Cheruiyot Melly (1:05:53), a trzecie miejsce zajął – również reprezentant Kenii – Boniface Wambua Nduva (1:06:17). Wśród kobiet najlepszą była Kenijka Christine Moraa Oigo (1:17:17). Na drugim miejscu linię mety minęła pierwsza z Polek – Agnieszka Gortel-Maciuk (1:19:28). Trzecią lokatę zajęła druga ze startujących Kenijek – Agnes Chebet (1:22:02). Linię mety półmaratonu w 2016 roku minęło 1025 osób.

W edycji 2016 Pogoni za Lwem, która odbyła się na dystansie nieco ponad 7km, na podium stanęli: Paweł Prądzyński (25:03), Patryk Sobczyk (25:25) i Sławomir Naskręt (25:43). Wśród pań najszybciej linię mety przekroczyły: Maria Wengierek (30:12), Karolina Chabros (30:36) i Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (30:51).

Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym to impreza rodzinna, nie może więc zabraknąć rywalizacji dzieci i młodzieży – Biegu Lwiątek na dystansach od 100m do 2000m oraz Sztafety Pokoleń 3×400 metrów. Zapisy do tych zawodów ruszą 18 kwietnia.

Zapisy do Biegu Lwa znajdują się na stronie www.bieglwa.pl. Wiele ciekawostek pojawia się na profilu imprezy na Facebooku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress