W kupie siła! czyli Sztafeta Maratońska XLPL EKIDEN 2016

22 maja 2016 nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyły się trzecie już zawody z cyklu XLPL EKIDEN Team Building Marathon. Są wyjątkowe, ponieważ biorą w nich udział 6-cio osobowe sztafety, które w sumie przebiegają królewski dystans maratonu. Impreza miała też charakter charytatywny, ponieważ część opłaty wpisowej szła na podopiecznych Fundacji Dar Szpiku.

Na starcie stanęło prawie 290 drużyn. Pierwsza zmiana startowała o 10:00. Do tego czasu można było ze spokojem odebrać skromne pakiety startowe, które były również dostępne dzień wcześniej. Pozostali zawodnicy czekali cierpliwie na swoją kolej dopingując czym-kto-może biegnących kolegów.

Atmosfera od samego rana była bardzo gorąca. Nie tylko wśród drużyn, ale dołączyła się do tego pogoda. Upał i słoneczko stają się już tradycją Ekidena. Na szczęście Organizatorzy to przewidzieli i mieliśmy do dyspozycji hektolitry zimnej wody. Były dostępne w ogromnej cysternie na starcie/mecie oraz w dwóch punktach na trasie, za co serdecznie dziękujemy.

Cała organizacja biegu była doskonała. Na mecie oprócz wody i wyjątkowych medali czekało całe zeplecze gastronomiczne, gdzie można było się szybko zregenerować. Dzięki temu, że zawodnicy byli podzieleni na zmiany, a nie stratowali wszyscy na raz, nigdzie nie było większych kolejek. Zapewniono również atrakcje dla dzieci, żeby nie nudziły się w oczekiwaniu na biegających rodziców. Impreza miała charakter przesympatycznego pikniku w gronie najbliższych.

Efekt ‚Team Building Spirit’ wydać było przede wszystkim przy dobieganiu zawodników z ostatniej zmiany na metę. Tradycją stało się już to, że reszta drużyny dołącza wtedy do niego i wspólnie wbiegają na metę. I jest to niesamowita chwila dla wszystkich. Nic tak nie cieszy, jak wspólnie wypracowany wynik. No i jak inaczej poprawić życiówkę na maraton o… godzinę! 🙂

Autor: Sabina