Volkswagen Ekonomiczna Piątka – wystartowały zapisy

10 kwietnia 2016 roku odbędzie się bieg o puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Mariana Goryni „Volkswagen Ekonomiczna Piątka”.

Patronat honorowy nad biegiem objął JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Marian Gorynia, a w poprzednich edycjach Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny i Jacek Jaśkowiak. Obecna edycja biegu planowana jest na około 800 osób. Imprezą towarzysząca będzie Marsz Nordic Walking „Ekonomiczny Marsz na Piątkę”. Ponadto w ramach biegu zostaną zorganizowane Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w biegu ulicznym na 5 km.

Start biegu jest planowany 10 kwietnia o godz.12.00 (natomiast start marszu o godz. 10.30 – ta sama trasa) i obejmuje trasę wokół jeziora Maltańskiego. W poprzednich edycjach gośćmi honorowymi byli olimpijczycy m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, Patrycja Wyciszkiewicz olimpijka z Londynu, Małgorzata Sobańska – rekordzistka Polski w biegu maratońskim.

W poprzednich biegach biegu brali udział Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Prorektor Politechniki Poznańskiej Stefan Trzcieliński oraz senator RP Piotr Gruszczyński. Obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest najbardziej rozbieganą uczelnią w kraju. Regularnie na zawodach biegowych startują JM Rektor prof. dr hab Marian Gorynia, prof. dr hab. Cezary Kochalski, którzy są zrzeszeni w Klubie Biegacza UEP, któremu przewodzi dr hab. Waldemar Budner, prof nadzw. UEP. W biegu mogą wziąć udział nawet niedoświadczeni biegacze, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, gdyż jest to najbardziej przyjazny dystans.

Bieg rozgrywany jest w formule otwartej dla wszystkich chętnych.
Zapisy na stronie internetowej: LINK

Oplata startowa tylko 20 zł

Bieg „Ekonomiczna Piątka” o tytuł JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego jest kontynuacją biegu z okazji 85-lecia powstania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „Jubileuszowa Piątka”, który odbył się 21 października 2011 roku. Poprzednia edycja biegu w 2015 roku zgromadziła na starcie 700 osób. W bieżącym roku odbędzie się już szósta edycja biegu pn. „Ekonomiczna Piątka”, który będzie biegiem o charakterze akademickim, lecz będzie rozgrywany również w formule otwartej.

Historia rozgrywania biegów na Uniwersytecie Ekonomicznym sięga lat 80-tych XXw. Wówczas to Uczelnia zorganizowała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, a następnie pierwszy raz w Polsce Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych.
Startowały w nich m.in. reprezentacje Uniwersytetów z Rotterdamu,
Barcelony, Paryża, Berlina.W późniejszym okresie Uniwersytet Ekonomiczny
był również gospodarzem rozgrywanych Grand Prix Polski na 10 km nad Jeziorem Maltańskim, nad którym obecnie rozgrywany jest bieg „Ekonomiczna Piątka”
Organizatorem biegów Grand Prix Polski w latach 90 na 10 km był Janusz Grzeszczuk (wieloletni kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, znakomity trener oraz działacz Polskiej i Wielkopolskiej lekko atletyki) , który również było pomysłodawcą biegu Jubileuszowa Piątka , który później przyjął nazwę „Ekonomiczna Piątka”

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress