Piąty bieg CITY TRAIL w Poznaniu: 1082 osoby na mecie

Marcin Fehlau i Angelika Stefańska zwyciężyli w piątym biegu CITY TRAIL nad poznańską Rusałką. Sobotnie zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach – temperatura sięgała 10 stopni, a podłoże sprzyjało szybkiemu bieganiu.

Marcin Fehlau wygrał dziś  po raz czwarty w edycji. W jednym biegu zajął drugie miejsce. Dzisiejszy wynik Marcina Fehlaua to 15:43. – Jadąc na bieg spodziewałem się szybkiego biegania w granicach 15:20-15:30, niestety trening jaki wykonałem przez ostatnie tygodnie mocno wszedł w nogi i od startu brakowało świeżości. Takie jednak były założenia, że trenuję normalnie, a CITY TRAIL to jeden z mocnych treningów – podkreśla wielokrotny medalista mistrzostw Polski. – Kiedy zaczynaliśmy cykl – w październiku – nie spodziewałem się, że mogę wygrać klasyfikację generalną. Tym bardziej się cieszę. Jestem zadowolony również dlatego, że po raz pierwszy w tej imprezie wystartowało tylu moich zawodników i każdy z nich z biegu na bieg się poprawiał. To pokazuje, że taki cykl jest potrzebny, bo daje możliwość comiesięcznego sprawdzania formy – dodał na mecie Marcin Fehlau.

Drugie miejsce zajął Marcin Kęsy – 15:46, a trzecie – Piotr Tomczyk – 15:52. Kolejność w dzisiejszym biegu odzwierciedla kolejność w klasyfikacji generalnej.

Najlepszą zawodniczką dzisiejszego biegu i całej edycji jest Angelika Stefańska (wygrała każdy z czterech biegów, w których wzięła udział). Tym razem uzyskała wynik 18:53. – Jestem w trakcie sesji na studiach, więc to dla mnie intensywny okres. W poprzednich biegach od początku sama nadawałam sobie tempo, a dziś wyjątkowo postanowiłam biec po prostu z „kimś”. Przyspieszyłam dopiero po 4km – mówiła po biegu zwyciężczyni. – Z rezultatów oczywiście jestem zadowolona, w końcu udało mi się wygrać klasyfikację generalną, a muszę przyznać, że biegi przełajowe nie należą do moich ulubionych. Dlatego traktowałam te starty czysto treningowo, by sprawdzić, na jakim poziomie obecnie jestem – dodała 22-letnia biegaczka.

CT_Poznan_6_02_2016_4_fot.Tomasz_Szwajkowski

Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zajęła Justyna Olejniczak – czas 19:02, a trzecie Dorota Przybysz – 19:51. Dokładnie taka kolejność może utrzymać się w klasyfikacji generalnej, jednak w tej chwili Justyna Olejniczak nie jest jeszcze sklasyfikowana – ma na koncie trzy starty, więc aby mogła cieszyć się z miejsca na podium, musi wystartować w ostatnim biegu. O „pudło” może powalczyć jeszcze Małgorzata Nowak, która ma na koncie 12 punktów – tyle samo co wspomniana Dorota Przybysz.

Linię mety biegu głównego minęły 1082 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 295 młodych sportowców.

CT_Poznan_6_02_2016_6_fot.Tomasz_Szwajkowski

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to jesienno-zimowy cykl biegów przełajowych na dystansie 5km, który jest organizowany w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast w okresie wrzesień-marzec zaplanowano po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal należy pobiec co najmniej cztery razy. Szósty – ostatni w sezonie 2015/2016 bieg w Poznaniu odbędzie się 5 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.