V Dycha Drzymały, czyli wielkie święto biegowe!

Dycha Drzymały jest to bieg rozgrywany na dystansie 10 kilometrów na atestowanej trasie, a wyniki są zliczane do GP Wielkopolski w biegach na tym dystansie.

Już od pierwszej edycji bieg charakteryzował się wielką gościnnością i ogromną życzliwością zarówno Organizatorów, jaki i mieszkańców Rakoniewic. Nie inaczej było wczoraj.

Na wjeździe do Rakoniewic stali Wolontariusze, którzy kierowali na parkingi, przyzwyczajać nawet dość późno nie było problemu ze znalezieniem dla miejsca do zaparkowania. Droga do biura zawodów dobrze oznakowana, nie można było nie trafić. Biuro zawodów zorganizowane bardzo fajnie, duża ilość stanowisk, które były obsługiwane przez naprawdę sporą ilość osób.

biro dycha drzymaly 2015Przed startem odbyła się rozgrzewka. Strefa startu zorganizowana i zabezpieczona bardzo dobrze. Nie zabrakło oznaczenia stref, co przy frekwencji na poziomie 1500 uczestników było bardzo przydatne. Na trasie już tradycyjnie dużo kibiców, oczywiście były zorganizowane grupy kibiców, którzy głośno nas wspierali. Trasa składa się z dwóch pętli, na której był punkt z wodą, która wczoraj była bardzo potrzebna 🙂 Bardzo dobrze widoczne było oznakowanie kilometrów na trasie. Sama trasa w mojej ocenie jest dość szybka, ale nie zabrakło opinii, że podbiegi dały się niektórym we znaki.

Na mecie czekały bardzo fajne i duże medale. Dla Pań czekała dodatkowa niespodzianka, którą były pluszaki, co już jest tradycją w Rakoniewicach.

v dycha drzymaly medalPo biegu Organizator zaprosił wszystkich biegaczy na bardzo bogaty i smaczny poczęstunek. Nie zabrakło tradycyjnej kiełbasy, czy pajdy ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ale były również racuchy i ciasto.

V Dycha Drzymały to świetna organizacja od parkingów, przez biuro zawodów i trasę, aż po sam poczęstunek. To wyjątkowa atmosfera, niezwykła  życzliwość i świetna zabawa, a to wszystko przy opłacie startowej na poziomie 10 zł!!

Krzysztof Krawczyk, który jest dyrektorem biegu stworzył wyjątkową imprezę biegową, chyba nie tylko na skalę Wielkopolski, ale i całej Polski 🙂

W naszej ocenie Dycha Drzymały to pewniak do pierwszej trójki najlepszych biegów, które odbyły się w tym roku w Wielkopolsce. Nawet największe marudy miałyby problem w doszukaniu się powodów do narzekań. Gdybyśmy oceniali biegu w punktacji od 1 do 10 to V Dycha Drzymały bez wątpienia dostała by 10 punktów 🙂

Myślę, że nie tylko w naszej imieniu, ale i wszystkich uczestników, możemy pogratulować kolejnego ogromnego sukcesu organizacyjnego oraz podziękować za świetnie spędzoną Niedzielę w Rakoniewicach!!

Zapisy do tegorocznej edycji zajęły niecałe 30 minut, możemy być pewni, że kolejny rok przyniesie nowy rekord w tempie zapisów 🙂