4. Mróz Śrem Półmaraton już za nami!!

Śremski Półmaraton odbył się już po raz czwarty, z roku na rok Organizatorzy podnoszą poprzeczkę, jednak w tym roku nie zabrakło niczego.

Dojazd do biura zawodów był oznakowany, więc nie było problemu z jego znalezieniem. Przy samym biurze znajdował się duży parking, dzięki czemu, przyjeżdżając nawet kilkanaście minut przed jego zamknięciem można było znaleźć wolne miejsce. Biuro zawodów zorganizowane bardzo dobrze, wszyscy szybko otrzymywali bogate pakiety startowe, w których prócz nr startowych znaleźli czapeczki biegowe, bidony, coś słodkiego oraz poczęstunek od sponsora tytularnego.

biuro srem

Z biura zawodów na linię startu było kilkaset metrów. Strefa startu zorganizowana bardzo fajnie, wszytko przygotowane i zabezpieczone. Co prawda nie było stref startowych, jednak obecność zajączków z balonikami pozwalała ustawić się we właściwym miejscu w strefie startu. Start odbył się punktualnie i niemal 700 biegaczy rozpoczęło swoją walkę z dystansem i upalną pogodą.

Trasa biegu jest dość szybka i była przygotowana bardzo dobrze, zabezpieczona i oznaczona w sposób widoczny. Organizatorzy byli świetnie przygotowani na wysokie temperatury, nie brakowało punktów odżywczych oraz natrysków. Oczywiście również nie brakowało kibiców, którzy licznie wyszli na ulicę dopingować biegaczy. Szczególnie głośno i serdecznie biegacze byli witanie w Galu oraz Krzyżanowie. Oczywiście również w samym Śremie ich nie brakowało 🙂

Meta przygotowana bardzo dobrze, wszyscy kończący bieg szybko otrzymywali bardzo ładne medale oraz wielką butelkę z wodą. W odległości kilkudziesięciu metrów znajdował się punkt z bardzo smacznym makaronem oraz zimnym bezalkoholowym piwem.

medal srem

Cechą charakterystyczną Śremskiego Półmaratonu jest duża ilość rowerzystów na trasie, których zadaniem jest wsparcie służb medycznych oraz samych biegaczy. Nie brakowało osób na rowerach, które wspierały swoich zawodników. Organizatorzy zadbali o najmniejsze szczegóły, pomyśleli o atrakcjach dla rodzin biegaczy oraz kibiców. pomyśleli nawet o takich detalach jak zewnętrzny prysznic w okolicach mety.

4. Mróz Śrem Półmaraton to rewelacyjna impreza biegowa, świetnie zaplanowana i przeprowadzona. Dodatkowo bogate pakiety startowe oraz losowanie nagród po biegu, z pewnością przyczynią się do wzrostu zainteresowanie tym biegiem w kolejnych latach.

Naszym zdanie jest to bardzo fajny bieg ina 100% będziemy chcieli jeszcze nieraz w nim wystartować 🙂