Bieg Na Tak – Run of Spirit – po raz 4!!

9 maja nad poznańską Maltą po raz czwarty odbędzie się Bieg Na Tak – Run of Spirit, organizowany przez Stowarzyszenie Na Tak.

Jest to impreza sportowa, która zakłada wspólną rywalizację i aktywność bez względu na stopień sprawności uczestników. Do rywalizacji przystępują dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe na dystansach od 200m do 11,4km. Na starcie stanie łącznie blisko 1000 zawodników. Na biegaczy czekają wyjątkowe medale, które od kilku miesięcy są ręcznie przygotowywane przez podopiecznych Stowarzyszenia.

Inspiracją pierwszego biegu odbywającego się w Poznaniu od 2012 roku była niemiecka impreza Run of Spirit organizowana od 2008 roku w Berlinie przez fundację Evangelisches Johannesstift, z którą Stowarzyszenie Na Tak współpracuje w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zdjęcia autorstwa Nikodema Olejniczaka „project-on”

Tym co charakteryzuje Bieg Na Tak oprócz rywalizacji sportowej to fantastyczna, rodzinna atmosfera, którą gwarantuje odbywający się przy okazji zawodów piknik. Najmłodsi uczestnicy mogą spodziewać się wielu atrakcji przygotowanych przez animatorów zabaw. Gdy kogoś dopadnie głód będzie można spróbować wojskowej grochówki, chleba ze smalcem lub zestawu świeżych soków owocowych w strefie FIT & SWEET.

Stowarzyszenie Na Tak od 26 lat wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną na każdym etapie życia. Prowadzi w Poznaniu 11 specjalistycznych placówek i opiekuje się rocznie około 850 osobami z niepełnosprawnością oraz ich rodzinami. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Niestety nie ma już wolnych numerów startowych, ale zachęcamy Was do przyjścia nad Maltę z całymi rodzinami i uczestniczenia w tym wydażeniu, ponieważ jest ono bardzo wyjątkowe!!

Więcej informacji wraz z harmonogramem imprezy znajdą Państwo na stronie www.biegnatak.pl