Bieg Lwa już w niedzielę!

24 maja w Tarnowie Podgórnym odbędzie się czwarta edycja Biegu Lwa. Impreza zapowiada się imponująco! Bieg główny – półmaraton to rywalizacja zawodników z polskiej „ekstraklasy”, a także gości z zagranicy. Nie mniej emocji zapewni bieg Pogoń za Lwem – na 7-kilometrowej pętli zobaczymy zarówno „ścigaczy”, jak i amatorów uprawiających ten sport zupełnie rekreacyjnie. Każdy uczestnik wymienionych biegów wyjedzie z Tarnowa Podgórnego z pięknym, oryginalnym medalem z kamieniem Swarovskiego! Swoje biegowe święto będą miały również dzieci – wystartują w Biegu Lwiątek.

Elita tegorocznego półmaratonu w Tarnowie Podgórnym daje nadzieje na doskonałe rezultaty. Wśród mężczyzn rywalizować będą znakomici polscy biegacze: Błażej Brzeziński, Emil Dobrowolski i Szymon Kulka. Wszyscy trzej poprawili w tym roku rekordy życiowe na dystansie półmaratońskim, a najszybszy z nich – Błażej Brzeziński wyśrubował swój życiowy wynik do poziomu 1:03:49. – Do Tarnowa Podgórnego, jadę z nastawieniem, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Uważam, że moja dyspozycja jest dobra, dlatego łatwo skóry nie sprzedam. Na pewno będę walczył, ale o jaki wynik, to okaże się w niedzielę – mówi Błażej Brzeziński, mistrz Polski w maratonie z 2011 roku.

Bieg_Lwa_1

Polacy będą biec ramię w ramię z gośćmi z zagranicy: Kenijczykami Hillarym Kiptum Maiyo Kimaiyo – najlepszym zawodnikiem biegu na 10 km towarzyszącym Orlen Warsaw Marathon 2015 oraz Davidem Kiprono Metto – zwycięzcą Biegnij Warszawo 2014. Rekordy życiowe kenijskich biegaczy to odpowiednio: 1:02:33 i 1:03:05. Wśród kobiet zdecydowaną faworytką jest Dominika Nowakowska, która może pochwalić się rekordem życiowym na poziomie 1:12:37 (z tego roku).

Tegoroczne nagrody dla zwycięzców wynoszą: 10 000 zł za wygraną, 5000 zł za drugie miejsce i 1000 zł za trzecią lokatę. Dodatkowe nagrody pieniężne czekają za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji najlepszych Polek i Polaków: 5000, 3000, 1000 zł.

Bieg w Tarnowie Podgórnym to jednak głównie zawody dla amatorów. W półmaratonie wystartuje ponad 1300 biegaczy, w Pogoni za Lwem – ponad 400. Frekwencję imprezy podniosą biegi dla dzieci i młodzieży – na liście startowej jest ponad 440 młodych biegaczy. Jeśli dodamy zawodników startujących w sztafetach szkolnych i Sztafecie Pokoleń, 24 maja w Tarnowie Podgórnym będzie biegać około 2200 osób.

Start w Biegu Lwa to gwarancja otrzymania bogatego pakietu startowego z ciekawymi gadżetami, m.in. koszulką techniczną z nadrukiem wybranym przez samych biegaczy, plecakiem sportowym i voucherem na badania dla sportowców. Z kolei na mecie każdy startujący w półmaratonie i biegu na 7 km otrzyma oryginalny medal z kamieniem Swarovski Cristal umieszczonym w centralnym miejscu.

Zawodnicy startujący w Biegu Lwiątek również otrzymają medale – zaprojektowane według pomysłu jednego z uczestników poprzedniej edycji imprezy. W pakiecie startowym dla młodszych sportowców będzie m.in. worek pełen zabawek.

Bieg_Lwa_6

24 maja w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących. Będzie można skorzystać m.in. ze ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni z lądowaniem w basenie, stref zdrowia, bezpieczeństwa czy techniki. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu TABU. Pełna lista imprez towarzyszących Biegowi Lwa, a także więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie www.bieglwa.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu biegu na Facebooku.

Miejsce:

Centralne miejsce Biegu Lwa – stadion GKS Tarnovia

Start – ul. 23 Października przed stadionem

Meta – stadion GKS Tarnovia

Expo – boisko Szkoły Podstawowej

Koncert TABU – stadion GKS Tarnovia

Trasa półmaratonu, Pogoni za Lwem, Sztafet Szkolnych (13.00 – 17.00): ul. 23 Października – Szkolna – Pocztowa – Różana – Owocowa – Krucza – Pocztowa – 25 Stycznia – Poznańska – Kręta – 23 Października – Szkolna – Sportowa – Cicha – 27 Grudnia – 23 Października

Trasa Biegu Lwiątek i Sztafety Pokoleń – stadion GKS Tarnovia

Plan imprezy:

9.00 – rozpoczęcie EXPO

9.00 – otwarcie biura zawodów

11.00 – Bieg Lwiątek i Sztafeta Pokoleń

13.25 – występ mażoretek i rozgrzewka

14.00 – start półmaratonu, Pogoni za Lwem i Sztafet Szkolnych

15.30 – koncert TABU

17.15 – dekoracja i nagrody dla publiczności

18.15 – zakończenie Biegu Lwa