XVII PÓŁMARATONIE im. MIROSŁAWA ZAREMBY – relacja Kasi i Marcina

W minioną niedziele nasi redaktorzy Katarzyna Pastwa i Marcin Kołdyka rywalizowali w XVII PÓŁMARATONIE im. MIROSŁAWA ZAREMBY, który był rozgrywany w towarzystwie 51 CROSSU OSTRZESZOWSKIEGO.

Na starcie do biegu głównego na dystansie 21,094 km stanęło ponad 200 zawodników, trasa biegu składała się z trzech pętli 1 krótszej i 2 dłuższych, ale bardzo dobre oznaczenie poszczególnych kilometrów, nie sprawiło trudności na której pętli się znajdujemy, który kilometr pokonujemy. Drugi temat to profil trasy, teraz już wiemy dlaczego nazywany jest crossem, generalnie nie było odcinka po tak zwanym płaskim, albo się wbiegało pod górki, a jak już się wbiegło to trzeba było zbiec. Oznaczenie trasy, obsługa, punkty z wodą i napojami pierwsza klasa. Najszybciej trasę półmaratonu pokonał SERGII OKSENIUK z Ukrainy z czasem 1:12:20, wśród kobiet na pierwszym miejscu zameldowała się również z Ukrainy VITA POTERIUK z czasem 1:24:17. Nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Pastwa zajęła bardzo dobre 6 miejsce, dodam , że to był jej drugi półmaraton na przełomie 2 tygodni. 51 edycja CROSSU OSTRZESZOWSKIEGO bieg główny rozgrywany był na dystansie 5 km padł łupem PIOTRA PIOTROWSKIEGO czas 00:15:24, z kobiet pierwsze miejsce zajęła BARBARA NIEWIEDZIAŁ czas 00:17:40. Meta biegów głównych znajdowała się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego, gdzie odbywała się niezliczona liczba biegów towarzyszących w ramach 51 CROSSU OSTRZESZOWSKIEGO:

  • Nordic Walking dystans 6 km,
  • BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW w których najmłodsze pociechy rywalizowały na dystansie 300 m,
  • BIEGI STOWARZYSZENIA „SPRAWNI – RAZEM”, BIEGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH IM. CZESŁAWA STAWICKIEGO dystans 400 m,
  • OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI RANKING POWIATÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR MARSZAŁKA w których rywalizowano na dystansach od 800 m do 1,5 km,
  • OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI -ZRZESZENIA LZS I SZKÓŁ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI SPORTU I TURYSTYKI SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w których rywalizacja odbywała się na dystansach od 1500 m do 5 km.

Jeżeli się nie pomyliłem to na zakończenie przewidziane był aż 42 ceremonie dekoracji, w których uczestniczyła pierwsza szóstaka najlepszych zawodników, chłopców i dziewcząt. Ukłon dla organizatora, za organizacje.

Najprościej ujmując co jakieś kilkanaście minut na metę stadionu wpadała niezliczona rzesza najmłodszych zawodników, a zdenerwowanie najbardziej udzielało się nie zawodnikom a rodzicom towarzyszącym i opiekunom przyszłych reprezentantów Polski a i może Olimpijczykom, bo chyba każdy z nich marzy o starcie w najważniejszej imprezie ze wszystkich rozgrywanych na naszym globie.

Szczegółowe wyniki biegów głównych:

http://www.crossostrzeszowski.pl/index.php/2012-12-06-22-51-14/category/4-wynikipolmaraton2015

http://www.crossostrzeszowski.pl/index.php/2012-12-06-22-51-14/category/5-wyniki51cross

Do zobaczenia w przyszłym roku.