XDU#10 już za nami!!

XDU#10 odbyło sie w ostatnią sobotę, Kasia z Marcinem wybrali się na ten crossduathlon, poniżej ich relacja.

W dniu 21 marca 2015r. w poznańskim Lasku Marcelińskim odbyły się pierwsze tegoroczne zawody XDU#10 crossduathlon.

Jest to całkiem nowa dyscyplina polegająca na połączeniu biegania z jazdą na rowerze górskim w następującej kolejności – bieg – rower –bieg. Takiego typu zawody są już rozgrywane na terenie Polski od kilku lat.  Od jakiegoś czasu możemy również cieszyć się crossduathlonem w Poznaniu i okolicach dzięki XDU. Zawodnicy wystartowali na jednym dystansie 4km biegu (dwie pętle) – 18 km rowerem (trzy pętle) – 2 km (jedna pętla). Zadanie nie było łatwe  – trzeba było samemu sobie liczyć pętle biegowe i rowerowe.

Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników w historii XDU blisko 160 zawodników. Trasa była dobrze oznaczona i zabezpieczona przez harcerzy, którzy również mieli swoją kategorię o Puchar Komendanta Hufca. Start odbył się o godzinie 12:00, a już po niespełna dwóch godzinach wszyscy zawodnicy byli na mecie. Spacerowicze byli bardzo wyrozumiali dla zawodników i wszyscy z chęcią ustępowali oraz kibicowali. Dodatkowo dla najmłodszych kibiców w okolicach mety przygotowano balon – zjeżdżalnie oraz ścianę wspinaczkową w ramach pakietu startowego.

Pogoda bardzo sprzyjała zarówno kibicowaniu oraz startowaniu. Impreza spełnia oczekiwania zarówno doświadczonych zawodników, którzy mogli „przetrzeć się” przed sezonem, a także tych którzy dopiero co zaczynają swoją karierę z multisport. Sprzyjała temu przyjazna atmosfera, doświadczeni organizatorzy i pomocni ludzie. Zwycięzcy kategorii OPEN – mężczyźni – 1.  Mateusz Tylek, 2. Jakub Dec oraz 3. Eryk Szuba, kobiety – 1. Katarzyna Pastwa, 2. Paulina Zabiszak, 3. Olga Masłowska. Zapraszamy wszystkich do udziału, a dla niezdecydowanych zapraszamy do śledzenia naszej strony i udziału w naszych treningach.

Już niebawem opublikujemy zdjęcia z tych zawodów 🙂

XDU#11 odbędzie sie już 17 maja w Pniewach, więcej szczegółów już nie bawem, link do wydarzenia na FB: LINK