Wola Biegania, czyli przełaj poziom wyżej :)

W ostatnią sobotę wybraliśmy się na Wole Biegania, był to bieg przełajowy rozgrywany na terenie poznańskiego Hipodromu Wola. To już druga edycja tego biegu, który się bardzo fajnie rozwija i z pewnością stanie się popolarną imprezą biegową nie tylko wśród poznaniaków.

Wczorajszy bieg, to nie tylko bieg głowny na dystansie 5 mil, ale również rywalizacja najmłodszych oraz sztafeta. Biuro zawodów dziąłało bardzo sprawnie, było przygotowane na szczycie zadaszonej trybuny, co biorąc pod uwagę dość silne porywy wiatru okazała się dobrym rozwiązaniem. Samo biuro działało bardzo sprawnie, szybko można było odebrać numery startowe. Dobrym rozwiązaniem była konieczność odpowiedzi na pytanie konkursowe i wrzucenie kuponu na losowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które z góry wiedziały, że nie zostaną do końca dekoracji, nie były wylosowane.

biuro zawodow wola biegania 28 marca 2015

Przed biegiem główny odbyły się biegi dziecięce oraz sztafeta. Biegł główny zaplanoway był na godzinę 12:00, wzieło w nim udział prawie 300 biegaczek i biegaczy. Trasa Woli Biegania to przełaj przez duże „P”, rozgrywany na dwóch pętlach w trudnym terenie, co było widać po zawodnikach. Pętle po około 4 km, a na każdej z nich liczne podbiegi, z których 3 szczególnie dawały się odczuć, wiele osób na nich przechodziło w marsz, szczególnie na drugim okrążeniu. Co niezwykle ważne, trasa bardzo dobrze przygotowana i zabezpieczona, pamiętajmy, że w biegu przełajowym przygotowanie trasy jest dużo trudniejsze, niż w przypadku biegów ulicznych.

W naszej ocenia trasa bardzo fajna, świetnie przygotowana i wymagająca. Jej przebiegnięcie nawet treningowo daje dużo satysfakcij, jest to świetny trening. Bez wątpienia warto startować w kolejnych edycjach i czasem wpaść na Wolę pobiegać treningi crossowe 🙂

trasa Wola Biegania 28 marca 2015

Na mecie na biegaczy czekały ładne odlewane medale oraz woda, kawa i lody. Po dekoracj odbyło się losowanie.

medal wola biegania 28 marca 2015

W naszej ocenia Wola Biegania to bieg, który z kilku względów to przełaj o poziom wyżej. Dlaczego? Po pierwsze organizacja, przy stosunkowo niewysokich opłatach startowych biegacze otrzymali bieg z bardzo dobrze zorganizowanym nie tylko zapleczem. Po drugie trasa, wymagająca, niebanalna i dobrze zaplanowana, dawała w kość, a im trudniej tym lepiej. Po trzecie detale, medale, lody, niespodzianki w losowaniu i wiele innych detali, które stworzyły to wyjątkowe wydarzenia.

Była to druga edycja biegu, miejmy nadzieje, że będą kolejne i liczymy na dalszy rozwój biegu oraz kolejne miłe niespodzianki ze strony Organizatorów 🙂

Wyniki dostępne są tutaj: Wyniki Wola Biegania