Ostatnie info organizacyjne przed 11 Maniacką Dziesiątką!!

Odliczamy już godziny do startu 11 Lotto Maniackiej Dziesiątki ! Aż 4000 uczestników powinno pojawić się na starcie szybkiej i atestowanej trasie by udanie rozpocząć sezon wiosennych startów.

Jak zauważyliście pozyskaliśmy Partnera Tytularnego – LOTTO , Sponsorem Głównym jest ASICS.

Dla uczestników mamy piękne medale, gadżet odblaskowy aby podczas wieczornych treningów czuć się bezpiecznie oraz szereg atrakcji !

Wraz z Maniacką Dziesiątką rusza oficjalnie III Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy 5 zespołów dopingujących, rozgrzewkę na scenie o 11:15 oraz latający dron i wielu fotoreporterów i kamerzystów aby uwiecznić wasze zmagania. Teraz trzymajmy wszyscy kciuki za sprzyjającą pogodę do biegania i do kibicowania.

11Maniacka-mapa zespołów

Nowością będzie transmisja na żywo w sobotę od 11:40 na antenie WTK (Wielkopolska Telewizja Kablowa) a jeśli ktoś nie odbiera kanału WTK w sklepie play przygotowana została specjalna aplikacja pozwalająca oglądać Maniacką na smart fonach, tabletach i wielu innych urządzeniach audiowizualnych. Wasze zmagania może obejrzeć zatem cały świat 😉

Jak co roku mamy konkurs dla przebierańców, a w ramach regeneracji zapewnimy wam m.in kawę MK Cafe i pożywne ciastko owsiane od firmy Limaro.

Aż 250 dzieci na 4 dystansach pobiegnie przed biegiem głównym na terenie ostatnich metrów biegu głównego. Oto harmonogram ich startów:

Biegi rozegrane zostaną na dystansach:

  • 100 m. – rocznik 2008 i młodszy, grupa czerwona
  • 250 m. – rocznik 2006 i 2007, grupa zielona
  • 500 m.- rocznik 2004 i 2005, grupa żółta
  • 1000 m.- rocznik 2002 i 2003, grupa niebieska

Biegi dziecięce rozpoczną się o godzinie 09:30. Dekoracja odbędzie się na scenie głównej o godz. 10:45.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

1. PARKINGI:
Polecamy w okolicach Term Maltańskich oraz na terenie toru regatowego Malta nad tzw. nowymi trybunami (oba płatne) oraz na przyległych od strony ul. Abpa Baraniaka osiedlach.

2. BIEGI DZIECIĘCE:
Zapisy do biegów dziecięcych również zostały zakończone, weryfikacja i odbiór numerów będzie możliwa zarówno w piątek (18:00-21:00) jak i w dniu biegu (8:00-11:00)

3. MEDALE
Dla uczestników naszego biegu jak co roku przygotowaliśmy wyjątkowe medale. Pierwsze 100 osób otrzyma medal koloru złotego, kolejne 400 osób medal kolory srebrnego, a od miejsca 501 wręczać będziemy medale koloru brązowego.

4. PREMIE:
Prócz nagród finansowych w klasyfikacji generalnej wyznaczyliśmy premie na 5 kilometrze dla pierwszej trójki kobiet i mężczyzn którzy zameldują się na półmetku (300 zł, 200 zł, 100 zł) oraz premie za rekord trasy w wysokości 300 zł.

5. NOCLEGI
Noclegi u naszych Partnerów na hasło MANIACKA DZIESIĄTKA

6. BIURO ZAWODÓW:
Biuro zawodów mieści się na terenie torów regatowych Malta (biały budynek medialny Malta) i będzie czynne w dniu imprezy, tj. 14 marca 2015 od 8:00 do 11:00. Biuro zawodów po godzinie 11:00 zostaje zamknięte. W przeddzień zawodów, tj. 13 marca 2015 biuro będzie czynne w godzinach 18:00-21:00 w białym budynku medialnym na terenie toru regatowego Malta. Serdecznie zapraszamy do biura w piątek dzięki temu w dniu biegu spokojnie i komfortowo udacie się już na start.

Do odbioru numeru startowego wystarczy dowód tożsamości.

Każdy uczestnik odbiera numer startowy osobiście podpisując kartę uczestnictwa.

Nie ma już możliwości przepisania czy odkupienia pakietu UWAGA: zgodnie z zaleceniami naszych służb medycznych odradzamy startu osobom po przebytej niedawno grypie, obecnie chorych i mających kłopoty zdrowotne.

W sprawie dojazdu polecamy portal. www.jakdojade.pl

Dodatkowe informacje zmiany komunikacji znajdziecie tutaj: www.ztm.poznan.pl

7. ZAPLECZE:
Oczywiście wszyscy mogą liczyć na prysznice, szatnie i depozyty znajdujące się w hangarach toru regatowego Malta.

8. START BIEGU
Start Biegu – godz. 12:00 z ul. Abpa Baraniaka. Zorganizowane będą strefy zgodnie z którymi biegacze ustawieni zostaną na starcie. Przydzielenie do danej strefy dokonane zostało na podstawie czasów podanych przez biegaczy w formularzu zgłoszeniowym. Na numerach startowych znajdować się będą kolorowe oznaczenia symbolizujące daną strefę.

11 Maniacka - strefy startu2

Porządkowi poszczególnych stref będą odpowiedzialni za odpowiednie pokierowanie biegaczy do przyporządkowanej strefy. Prosimy przy wejściu do strefy o okazywanie numeru startowego.

9. W przypadku słabszej kondycji lub takiej potrzeby zalecamy zabranie ze sobą buteleczki z wodą celem uzupełnienia płynów.

10. Życzymy udanego biegu i rekordów życiowych!!! Do zobaczenia na starcie!