Zbliżamy się do limitu startujących na XDU#10

Już blisko 150 osób zapisało się do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji cross duathlonu XDU. Po raz ósmy uczestnicy XDU zawitają do Lasku Marcelińskiego – znanego miejsca rekreacji ruchowej poznaniaków. Są jeszcze nieopłacone miejsca startowe, więc wciąż można się zapisywać i gwarantować sobie miejsce na linii startu sprawnie dokonując opłaty startowej.

Organizatorzy nawiązali współpracę z Hufcem Poznań Grunwald dzięki czemu w ramach XDU#10 zostaną rozegrane Mistrzostwa Wielkopolski Harcerzy i Harcerek.

xdu2013-czwartezawody-16.jpgmini

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Triathlonu, w ramach XDU#10 rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Cross Duathlonie. O tytuł najlepszych w tej klasyfikacji będą walczyć zawodnicy z całej Polski. Organizatorzy przygotowali także kilka kategorii wiekowych i po raz pierwszy stworzyli kategorie juniorskie.

Wiosenne zmagania rozpoczną także cykl 5-ciu imprez w ramach Pucharu Wielkopolski w Cross Duathlonie.

Zawodnicy XDU#10 rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:

  • 4 km (bieg przełajowy) – 2 pętle
  • 18 km (kolarstwo przełajowe) – 3 pętle
  • 2 km (bieg przełajowy) – 1 pętla

Na każdą osobę która ukończy zawody czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera.

Przez cały dzień sportowcy i kibice będą mogli wspólnie świętować jubileusz XDU przy ognisku.

Organizatorami XDU#10 są: Klub Sportowy XDU, grupa Biegi.WLKP, firma Foxter.pro, a partnerem społecznym jest Stowarzyszenie „Akademia Myśli”.

Limit uczestników XDU#10 został ustalony na 100 osób. Wpisowe niezmiennie od 5 lat wynosi 50 zł. Zgłoszenia i opłaty startowe można wnosić poprzez stronę internetową imprezy: www.XDU.pl.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress