WINGS FOR LIFE WORLD RUN 2015

Już za 3 miesiące, 3 maja br., odbędzie się druga edycja Wings for Life World Run. Światowy bieg ponownie zjednoczy ludzi w 35 krajach we wspólnym celu – zebrania środków na badania nad urazami rdzenia kręgowego oraz budowania świadomości tego problemu.

Wyjątkowa inicjatywa znów zagości w Polsce, a jej gospodarzem ponownie będzie Poznań. Uczestnicy wystartują o godz.: 13:00 z okolic Jeziora Maltańskiego. W ślad za nimi wyruszy „ruchoma meta”- Samochód Pościgowy. W tym roku w barwach Wings for Life World Run zobaczymy Infiniti QX70.

WINGS FOR LIFE WORLD RUN 2014

Pierwsza edycja globalnego biegu Wings for Life World Run, okazała się spektakularnym sukcesem. Organizatorzy zebrali łącznie 3 miliony euro, na które złożyły się opłaty startowe wniesione przez 50 110 zarejestrowanych uczestników oraz datki otrzymane od sponsorów. Na starcie biegu, toczącego się równocześnie na 34 trasach, stanęło 35 397 osób, które uzyskały imponujący wynik i łącznie pokonały aż 530 928 km! W klasyfikacji mężczyzn walka trwała do ostatnich metrów – pomiędzy pierwszym i drugim zawodnikiem różnica wyniosła jedynie 90 metrów. Światowym zwycięzcą został się Etiopczyk – Lemawork Ketema (78,58 km), natomiast rywalizację wśród kobiet wygrała Norweżka Elise Selvikvag Molvik (54,78 km). W Polsce najdłużej przed Samochodem Pościgowym uciekali Grzegorz Urbańczyk (49,08 km) oraz Agnieszka Głomb (38,81 km). Zmagania biegaczy, rozgrywające się równocześnie na 6 kontynentach, można było śledzić dzięki transmisji w Internecie oraz w przekazach telewizji na całym świecie.

WYJĄTKOWA FORMUŁA

Inauguracyjna edycja Wings for Life World Run, wzbudzała wiele emocji wśród uczestników. W biegu mogli wystartować wszyscy, bez względu na stopień zaawansowania – zarówno początkujący, jak i olimpijczycy.

Do tej pory, a biegam już naprawdę długo, nie brałem udziału w choćby podobnym wydarzeniu. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja charytatywnego biegu Wings for Life World Run, okazała się wielkim świętem sportu. Mam nadzieję, że na fali sukcesu w tym roku będzie mi dane rywalizować z jeszcze większą liczbą uczestników, a do mojej drużyny dołączą kolejni chętni. Pamiętajmy, że Wings for Life World Run to zdecydowanie więcej niż tylko bieg, to szansa na znalezienie metody leczenia dla osób borykających się z problemem uszkodzonego rdzenia kręgowego.” – mówi Jerzy Skarżyński, Ambasador Wings for Life w Polsce.

Czynnikami wyróżniającymi Wings for Life World Run wśród innych biegów są: ta sama godzina rozpoczęcia zawodów na całym świecie oraz fakt, że trasa nie ma klasycznej linii mety. Wyznacza ją jadący za uczestnikami Samochód Pościgowy, który startuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Wyniki uczestników, którzy zostają wyminięci przez auto zostają porównywane – kobieta i mężczyzna najdłużej uciekający przed „metą” zdobywają tytuł światowych zwycięzców Wings for Life World Run. W tegorocznej edycji biegu w Polsce zawodników będzie gonił samochód – Infiniti QX 70. Nad przygotowaniami do rywalizacji oraz jej przebiegiem czuwać będzie Dyrektor Sportowy biegu krajowego – Adam Klein. Kolejną nowością jest fakt, że w Wings for Life World Run mogą wystartować także osoby z niepełnosprawnością i poruszające się na wózkach. Jedynym regulaminowym warunkiem jest fakt, aby był to wózek do użytku codziennego.

AMBASADOROWIE BIEGU

We wspieraniu szczytnej idei Wings for Life World Run oraz budowaniu społecznej świadomości dot. uszkodzeń rdzenia kręgowego pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele. W Polsce wśród nich znaleźli się m.in. Agnieszka Więdłocha, Monika Kuszyńska, Beata Sadowska, Monika Pyrek, Jerzy Skarżyński, Paweł Januszewski, Krzysztof Łoniewski, Adam Małysz, Waldemar Malicki. Do grona ambasadorów Wings for Life World Run w Polsce dołączyła także Julia Torla, tegoroczna zwyciężczyni wyborów Miss Polski na wózku. Bieg to zatem również świetna okazja, by zobaczyć się i poznać ze swoim idolem, a może nawet pobiec z nim w drużynie.

SZCZYTNY CEL

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie. Sto procent opłat startowych z Wings for Life World Run oraz wszelkie fundusze od sponsorów zostają przekazane właśnie na ten cel.

Więcej o biegu w naszym kalendarzu: WINGS FOR LIFE WORLD RUN