Bieg Lwa Mistrzostwami Drużyny Szpiku i Night Runners!

24 lutego ruszają zapisy do IV Biegu Lwa. Już dziś wiadomo, że impreza została wybrana przez znaną w całej Polsce Drużynę Szpiku i jedną z największych grup biegowych w naszym kraju – Night Runners na organizację swoich mistrzostw na dystansie półmaratońskim.

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. W jej szeregach są sportowcy, gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet, politycy, dziennikarze, a wśród nich: Julia Michalska, Anita Włodarczyk, Szymon Ziółkowski, Monika Drybulska, sprinter Marcin Urbaś, Katarzyna Bujakiewicz, Magda Stużyńska, Magda Steczkowska, Olga Bończyk, Sylwia Grzeszczak, Mezo, zespół Arka Noego. Obok znanych nazwisk ten zespół tworzy cały szereg anonimowych ludzi. Szefową drużyny jest Dorota Raczkiewicz – biegaczka. Nie jest jedyną amatorką tej aktywności fizycznej – stąd pomysł na Mistrzostwa Drużyny w półmaratonie.

Grupa Night Runners to jak sama nazwa wskazuje biegacze preferujący wieczorne treningi. By dołączyć do „Night Runners-ów” nie trzeba spełniać żadnych kryteriów, wystarczą chęci, by zacząć biegać. – Trudno to dokładnie oszacować, ale myślę że będzie to kilka tysięcy osób – mówi o liczbie członków NR Tomasz Makowski – pomysłodawca grupy. O frekwencję na Mistrzostwach nie ma się zatem co martwić. Tym bardziej, że to już trzecie Mistrzostwa Night Runners w półmaratonie. – Co ciekawe, pierwsza edycja odbyła się również przy okazji Biegu Lwa. Drugie były w Płocku przy Półmaratonie Dwóch Mostów. Teraz z przyjemnością wracamy do Tarnowa Podgórnego. Wiemy, czego możemy się spodziewać – bardzo dobrze zorganizowanej imprezy, ze świetnym zespołem organizacyjnym – podkreśla Tomasz Makowski.

Bieg Lwa to również zawody dla dzieci i młodzieży – Bieg Lwiątek. Tym razem organizatorzy postanowili oddać w ręce samych uczestników możliwość zaprojektowania medalu, jaki każdy z małych sportowców otrzyma na mecie. Zdjęcia prac powinni nadsyłać rodzice bądź opiekunowie na adres: bieglwa@gmail.com do 15.02.2015, wpisując w tytuł maila: „Konkurs na medal”. Technika wykonania pracy – dowolna. Wybrany projekt zostanie wykonany, a jego autor nagrodzony.

Szczegółowe informacje o Biegu Lwa oraz wszelkich dodatkowych aktywnościach związanych z imprezą znajdują się na stronie www.bieglwa.pl oraz profilu imprezy na facebook.com/BiegLwa.