Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak niepokonani w CITY TRAIL

Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak najlepsi podczas trzeciego biegu Grand Prix Poznań CITY TRAIL. Mimo bardzo silnego wiatru linię mety sobotniego biegu nad Rusałką minęło 960 biegaczy.

Wynik Sebastiana to 15:18. Jako drugi linię mety minął Marcin Fehlau – 15:57. Trzeci był Bartosz Majorczyk – 16:07. Agnieszka Janasiak pokonała 5-kilometrową trasę w 18:02. Drugie miejsce zajęła Milena Anus – 19:45, a trzecie – Ewelina Matuła – 19:51.

Trudne warunki nie odstraszyły pań. Linię mety minęło 325 kobiet. – Wiatr w zasadzie nie przeszkadzał, najgorsze było błoto na trasie – ocenia Beata Łącka, jedna z zawodniczek biorących udział w biegu. – Biegam dopiero od dwóch miesięcy. Nie ukrywam, że motywacją do biegania była chęć poprawienia figury. Dzisiejsze zawody były moim drugim startem – dodaje. W CITY TRAIL startuje także mąż Beaty, a jej 12-letni syn biega w zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. – Spodobało mu się i na pewno wystartuje minimum cztery razy, bo bardzo liczy na medal za ukończenie cyklu – podkreśla Beata.

GP_Poznań_CITY_TRAIL_20_12_2014_2_fot.Piotr_Dymus

Zdjęcia autorstwa Piotra Dymusa

Cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w minimum czterech imprezach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby startować w pojedynczych biegach.

Terminy kolejnych zawodów w Poznaniu to: 24 stycznia, 7 lutego, 7 marca.

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.