ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów już w niedzielę!!

W niedzielne południe poznański Park Cytadel stanie się areną zmagań miłośników biegania w Poznaniu i nie tylko, a to za sprawą nowości na miejskiej mapie wydarzeń sportowych, czyli ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów. Frekwencja tych świątecznych zawodów zapowiada się imponująco, ponieważ na liście startowej widnieją nazwiska ponad 250 zawodników, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na zimowy okres roztrenowania.

Każdy z uczestników biegu oprócz pakietu startowego oraz pamiątkowego medalu otrzyma od organizatora podarunek-niespodziankę. Natomiast 10 najlepszych kobiet oraz mężczyzn na każdym z dystansów o godz. 17 na Placu Wolności zostanie nagrodzonych przez wyjątkowego gościa…czyli prawdziwego św. Mikołaja.

Tego dnia będzie on czekał na mieszkańców miasta i turystów właśnie na Placu Wolności. Podczas pobytu w Poznaniu św. Mikołaj odwiedzi m.in. również jedną z lokalnych szkół i szpital. Warto podkreślić, iż cały weekend 13 – 14 grudnia będzie obfitował w świąteczne atrakcje, takie jak Festiwal Rzeźby Lodowej, Winter Camp czy iluminacje świąteczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania.

Serdecznie zapraszamy na bieg, jak i uroczystą dekorację na Placu Wolności.

Harmonogram:

12:00 – start biegu

12:20 – przewidywany pierwszy zawodnik dystansu 6km na mecie

12:40 – przewidywany pierwszy zawodnik dystansu 12km na mecie

17:00 – uroczyste wręczenie nagród przez św. Mikołaja na Placu Wolności