W sobotę nad Rusałką drugi bieg Grand Prix Poznań CITY TRAIL

Grand Prix CITY TRAIL to największy cykl biegów w Polsce. Przełajowe zawody na dystansie 5 km są organizowane od 2010 roku. Pomysł powstał w Poznaniu. W pierwszym biegu tegorocznej edycji, który odbył się w październiku wystartowało 1061 biegaczy. Na liście startowej sobotnich zawodów jest blisko 1300 osób!

Biegi nad Rusałką są jednymi z największych tego typu imprez w Europie. Od poprzednich zawodów organizatorzy wprowadzili sporo zmian – wszystko po to, by cykl mógł się rozwijać. – Przede wszystkim podzieliliśmy start biegu głównego na pięć sektorów, tak że każdy z nich startuje z 2-minutową przerwą. Gdybyśmy chcieli, aby wszyscy ruszali jednocześnie, nie byłoby szans na to, by każdy biegł w komfortowych warunkach – ścieżki nad Rusałką są zbyt wąskie – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów. – Rozwiązanie, jakie zastosowaliśmy pozwoli nam na niewprowadzanie limitów oraz daje możliwość dalszego rozwoju – dodaje.

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie www.citytrail.pl. Do sobotniego biegu w Poznaniu można zapisać się do środy, 26 listopada, do godz. 23:59. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w sobotę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w środę przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł.

GP_Poznań_CITY_TRAIL_25_10_2014_1_fot.Tomasz_Szwajkowski

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z nich odbędzie się po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wziąć udział w co najmniej czterech biegach w jednym mieście. Również osoby, które pobiegną w CITY TRAIL cztery razy otrzymają na koniec cyklu pamiątkowy medal.

Zawody są kierowane także do dzieci i młodzieży – przed biegiem głównym odbywają się zawody CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu biegu w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Start biegu głównego, który odbędzie się 29 listopada nad Rusałką jest zaplanowany na godz. 11:00. Biegi dzieci rozpoczną się o godz. 9:30, a o 8:30 ruszy biuro zawodów.

Terminy pozostałych biegów w Poznaniu to: 20 grudnia, 24 stycznia, 7 lutego, 7 marca.