Setki Mikołajów pobiegną na zdrowie dzieciom!

Już 7 grudnia Warszawa i Poznań wypełnią się Świętymi Mikołajami! Co więcej, każdy z nich weźmie udział w dobroczynnym biegu na 10 km, z którego dochód przekazany będzie na pomoc chorym dzieciakom. Motto jak na Mikołajów przystało, skierowane jest ku niesieniu pomocy dzieciakom: Biegniemy na zdrowie po zdrowie dzieci!

Choć Mikołajowie w Poznaniu jeszcze nie biegali, nie jest to pierwsza edycja zmagań w czerwonych czapkach. W zeszłym roku Bieg Mikołajów po raz pierwszy odbył się w Warszawie, gdzie przyciągnął ponad 500 chętnych. Sukces pierwszej edycji sprawił, że inicjatywa powiększyła swój zasięg i tegoroczna odsłona zagości w Warszawie i Poznaniu. Docelowo planowane jest organizowanie biegu we wszystkich dużych miastach w Polsce, na stałe wpisując go w przedświąteczne kalendarze miast.

Skąd pomysł zorganizowania takiego biegu? Inspiracji było sporo. Co roku w Polsce przybywa amatorów biegania, a rynek zawodów biegowych rozwija się w błyskawicznym tempie. Większość z nich jednak odbywa się w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Patrząc w kalendarze biegowe nie łatwo znaleźć ciekawe propozycje dla zaprawionych w zimowym boju zawodników. Dodatkowo, w grudniu jesteśmy myślami przy świętach – czekamy na rodzinną atmosferę, oderwanie od rzeczywistości. Często myślom tym towarzyszy chęć zrobienia czegoś dobrego w tym magicznym czasie.

Bieg Mikołajów to idealne połączenie między tymi potrzebami, a udział w nim to prezent, zarówno dla zawodnika dbającego o formę, jak i dla najbardziej potrzebujących, chorych dzieci. Dzięki współpracy z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, każdy przebiegnięty kilometr to złotówka dla podopiecznych warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka z oddziału Nefrologii oraz dla aktywnej w Poznaniu Drużyny Szpiku, wspierającej chorych na nowotwory krwi!

Poza samym biegiem, na miejscu przewidziane są atrakcje dla całych rodzin takie jak zabawy i animacje dla dzieci, muzyka na żywo, kącik gastronomiczny i wspólne kolędowanie. Nie chodzi tylko o przebiegnięcie 10 km w śniegu, czy poprawienie życiówki. Chcemy wspólnie spędzić ten dzień, tworząc atmosferę pełną ciepła i radości. Tak, żeby każdy uczestnik wrócił do domu z uśmiechem i poczuciem, że brał udział we wspaniałej inicjatywie, a za rok wrócił do nas z całą rodziną.

Wszystkie informacje dotyczące biegu dostępne są w naszym kalendarzu Poznański Bieg Mikołajów oraz na stronie Organizatora: www.biegmikolajowy.pl