Challenge Poznań 2015 rośnie w siłę

Zwiększone limity na wszystkich dystansach i idąca za tym rekordowa frekwencja, sprawiają, że przyszłoroczny Challenge Poznań zapowiada się niezwykle emocjonująco. Organizatorzy planują także nowości, takie jak sztafety oraz biegi towarzyszące. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2800 zawodników z Polski i zza granicy. Część z nich zamierza połączyć swój start z drugą wielkopolską imprezą – JBL Triathlon Sieraków.

Z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy chcą poczuć atmosferę sportowego święta nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Dotyczy to zarówno zawodników z kraju, jak i z całego świata – np. zapowiedzieli się już reprezentanci Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malty czy Rosji. Rekordowe zainteresowanie imprezą sprawiło, że organizatorzy postanowili zwiększyć limity startowe do: 2000 osób (dla dystansu olimpijskiego), 500 osób (dla sprintu) i 2000 osób (dla dystansu średniego) przy jednoczesnym podniesieniu komfortu startujących.

Jeszcze więcej triathlonu

Triathlonistów może być ponad 4500. Razem z uczestnikami dystansu średniego, nad Maltą wystartują bowiem sztafety. Rejestracja na tę konkurencję właśnie się rozpoczęła.

W zawodach będzie mogło wziąć udział 200 trzyosobowych sztafet składających się z pływaka, kolarza i biegacza. Udział w tego typu rywalizacji to szansa dla pasjonatów sportu, którzy chcą poczuć smak triathlonowej rywalizacji i pokonać dystans średni obok najlepszych zawodników z Polski i zza granicy. To doskonały początek przygody z triathlonem – mówi Ewa Bąk, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Challenge Poznań.

Różnorodne treningi

Sportowe przygotowania do Challenge Poznań rozpoczną się już niebawem. W najbliższym czasie nad Maltą wystartuje cykl Winter Run. Ze względu na popularność zeszłorocznej edycji imprezy, w tym sezonie odbędą się 4 biegi zimowe. W miarę zbliżania się do lipcowych zawodów, liczba wydarzeń w stolicy Wielkopolski będzie rosła (zaplanowano m.in.: seminarium sportowe, maraton spinningowy, triathlon na hali, zawody pływackie i biegowe).

Najwięcej atrakcji przewidziano podczas weekendu, w którym będą odbywać się główne zawody. W piątek, 24 lipca każdy chętny będzie mógł zmierzyć się z trasą biegową Challenge Poznań. Ruszyły właśnie zapisy na Challenge Family Run, czyli biegi na 5,4 km i 10,8 km wokół Jeziora Maltańskiego. Będą one stanowić przedsmak sportowych wrażeń przed główną rywalizacją, a dla niektórych triathlonistów – rozgrzewkę przed zawodami. W planach są też: triathlon dla dzieci, open air cross fit, nocne zawody rolkarzy, strefa EXPO, piknik rodzinny, koncert gwiazdy muzycznej i pokaz sztucznych ogni.

Kolejne nowości startowe

Dla zwiększenia komfortu uczestników i atrakcyjności rywalizacji organizatorzy wprowadzą też kilka istotnych zmian w organizacji Challenge Poznań 2015. – Zależy nam na tym, by w pełni wykorzystać potencjał terenów wokół Jeziora Maltańskiego tak, by zawody były jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników, jak i kibiców – zapowiada Ewa Bąk, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Challenge Poznań.

Wtóruje jej Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i Challenge Poznań: – Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie, skalę przyszłorocznej imprezy i sygnały od uczestników zdecydowaliśmy się m.in. na zmianę lokalizacji i wielkości strefy zmian. Będzie ona znajdować się na Polanie Harcerza. Nowa strefa zmian z szerszymi alejkami i stanowiskami pomieści aż 3000 rowerów. Jest to o tyle istotne, że czas, który zawodnicy spędzają w strefie zmian ma bardzo duży wpływ na przebieg całej rywalizacji.

Zmianie ulegnie również przebieg tras wszystkich etapów triathlonu, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo startujących. Dodatkowe informacje o zmianach można znaleźć na stronie internetowej Challenge Poznań.

Nie tylko Poznań

Wielkopolska triathlonem stoi, co widać również w przypadku JBL Triathlon Sieraków. Chęć udziału w kultowych zawodach, które wyróżnia niepowtarzalny rodzinny klimat, wyraziło już ponad 1800 osób. – Widząc duże zainteresowanie triathlonistów, uruchomiliśmy kolejną promocję startową dla zawodników, którzy planują udział zarówno w JBL Triathlon Sieraków, jak i Challenge Poznań – mówi Wojciech Kruczyński z Endu Sport. – Listopad to dobry czas, by pomyśleć o przyszłorocznych startach i odpowiednio zaplanować pod ich kątem swoje przygotowania.

Poznańsko – sierakowska promocja startowa potrwa do 30.11.2014 r. JBL Triathlon Sieraków odbędzie się w dniach 30-31.05.2015 r., a Challenge Poznań w terminie 24-26.07.2015 r. Więcej informacji odnośnie obu imprez można znaleźć na stronach triathlonsierakow.pl oraz challenge-poznan.pl, a także na profilach na Facebooku.