I już po IV edycji biegu Dycha Drzymały :)

Doskonała organizacja, setki kibiców, szybka trasa i świetna atmosfera!! To jest właśnie Dycha Drzymały i to już po raz czwarty!!

Wczoraj wybraliśmy się do Rakoniewic z przeświadczeniem, że jedziemy na jeden z najlepszych wielkopolskich biegów i nie pomyliliśmy się. Od wjazdu do miasta byli Wolontariusze i służby, które kierowały na wolne parkingi, do biura zawodów trasa była oznaczona. W biurze zawodów dużo stanowisk, osobne szatnie i depozyty dla Pań i Panów, depozyt na rzeczy wartościowe, przedszkole dla dzieciaków, kawa i herbata dla wszystkich oraz głośna muzyka, a dalej już tylko lepiej.

Start i meta znajdowały się na rakoniewickim rynku, tam również zlokalizowana była scena. Przed startem odbyła się rozgrzewka, po której wszyscy zaczęli ustawiać się do startu. Strefa startu dobrze przygotowana i zabezpieczona, oddziela barierkami z wyznaczonymi strefami czasowymi.

IMG_3885_PoznanBiega_pl

Trasa biegu składała się z dwóch pętli, które były dość płaskie, dzięki czemu biegło się bardzo dobrze. Na całej długość trasy dużo kibiców, którzy głośno wspierali biegaczy, nie zabrakło również zespołów muzycznych. Były dwa punkty odżywcze z czego jeden prywatny 🙂 Oba świetnie zorganizowane. Trasa zabezpieczona i przygotowana rewelacyjnie, widać, że Dyrektor biegu sam często bierze udział w zawodach biegowych 🙂

trasa rakoniewice

Meta biegu również zorganizowana bardzo dobrze, sporo Wolontariuszy kierowało biegaczy w odpowiednim kierunku, wszyscy szybko otrzymywali wyjątkowe i bardzo ładne medale oraz dużą butelkę wody. Panie dodatkowo otrzymywały pluszowe misie 🙂

medal IV Dycha Drzymaly

Po biegu Organizatorzy zaprosili biegaczy na poczęstunek, na którym czekały kiełbaski, chleb ze smalcem plus ogórek kiszony, racuchy oraz piwo. Dekoracja rozpoczął się od nagrodzenia 3 najszybszych Pań i Panów, następnie nagrody powędrowały w ręce zwycięzców poszczególnych kategorii oraz najszybszych Strażaków.

 

W czasie wczorajszego biegu zrobiliśmy kilkaset zdjęć, większość ze startujących na pewno się odnajdzie na nich, zdjęcia możecie zobaczyć tutaj:

Zdjęcia IV Dycha Drzymały

Dycha Drzymały to od pierwszej edycji świetna impreza biegowa, Organizatorzy robią wszystko, aby biegacze czuli, że ten dzień należy do nich, aby czuli że to właśnie dla nich zostało stworzone to wielkie święto biegowe. Organizacja od początku do końca nie wzbudzała, absolutnie żadnych zastrzeżeń, wszystko przygotowane z niebywałą dokładnością i dbałością o szczegóły. W tym roku my biegacze mieliśmy już kilka okazji uczestniczyć w rewelacyjnych biegach i do tego grona w ciemno można zaliczyć IV Dychę Drzymały.

Dodatkowo pamiętajcie, że Dycha Drzymały to najtańszy, mamy na myśli wysokość opłaty startowej, bieg!! W naszej ocenie ten bieg to ścisła elita wielkopolskich biegów!! I bez wątpienia w przyszłym roku pakiety startowe znajdą jeszcze szybciej swoich właścicieli, a przypomnijmy, że na tegoroczną edycje biegu pakiety rozeszły się w 14 godzin.

Wyniki IV Dychy Drzymały zaliczane sa do GP WLKP w biegach na 10 km, do końca GP pozostał już tylko jedne bieg 4. Luboński Bieg Niepodległości