15 Poznań Maraton już za nami!!

My biegacze bardzo lubimy wyzwania opakowane w najlepszy możliwy sposób, a tak właśnie był przygotowany 15 Poznań Maraton!!

Poznańskie święto biegowe wystartowało już w piątek, kiedy otwarte zostało biuro zawodów oraz targi Poznań Sport Fair. Biuro zawodów działało bardzo sprawnie, wszyscy szybko odbierali swoje numery startowe oraz pakiety. W piątek numery startowe odebrało około 2500 osób, pozostali zrobili to w sobotę. Więcej o biurze zawodów oraz targach pisaliśmy już wcześniej.

IMG_4447_PoznanBiega_pl

W dniu biegu na biegaczy czekało bardzo dużo miejsca przy depozytach, znajdowały się tam również przebieralnie, prysznice oraz miejsce, w którym później pracowali masażyści. W samym depozycie sporo Wolontariuszy, którzy bardzo sprawnie zajmowali się pozostawionymi przez biegaczy rzeczami.

10698419_629500413828050_7754250570730641134_n

W tym roku Organizatorzy umożliwili biegaczom wyjście z terenu targów niemal wprost na strefy startowe, było to bardzo wygodne rozwiązanie. W okolicach startu znajdowało się kilkadziesiąt przenośnych toalet, z których biegacze chętnie korzystali. Strefa startu przygotowana bardzo dobrze, szeroka i podzielona na sektory. Przed startem odbyła się wspólna rozgrzewka.

Punktualnie o godzinie 9:00 biegacze wystartowali na trasę 15 Poznań Maratonu. Trasa okazało się ciekawa i miejscami wymagająca, od samego początku była świetnie przygotowana i zabezpieczona. Bardzo fajnym pomysłem było wyznaczenie trasy przez płytę stadionu.

Na trasie znajdowało się w sumie osiem punktów odżywczych, które były bardzo długie i dobrze zorganizowane. Wolontariusze dobrze wiedzieli co i jak mają robić, co przy tak dużej ilości biegaczy było niezwykle ważne. Na punktach znajdowały się napoje oraz owoce, cukier w kostkach i czekolada.

Trasa oraz punkty odżywcze przygotowane bardzo fajnie, jednak największym atutem poznańskiego maratonu w tym roku bez wątpienia byli kibice!! To były tysiące osób, które praktycznie były na całej długości trasy. Powstawały również dodatkowe punkty odżywcze tworzone przez kibiców. Z punktu widzenia biegacza było to bardzo miłe i dawało kopa i mocy do dalszej walki z dystansem, natomiast z punktu widzenia poznaniaka, który na trasie spotkał kilkadziesiąt znajomych twarzy było to fantastyczne przeżycie 🙂

Strefa mety szeroka i długa, medal były wręczane w dość mocno oddalonym miejscu od linii mety, dzięki czemu po jej przekroczeniu nie tworzyły się zatory. Dla Pań Organizator przygotował również kwiatki. Trzeba przyznać, że tegoroczny medal jest bardzo wyjątkowy i niezwykle ładny, podejrzewamy, że w corocznych glosowaniach na najładniejszy medal ma sporą szanse na zwycięstwo.

IMG_4551_PoznanBiega_pl

Dalej biegacze przechodzili do strefy, w której czekało jedzenie oraz picie. Na stołach uczestnicy biegu mieli do wyboru wodę, izotonik, czekoladę, cukier oraz dużo owoców.

IMG_4548_PoznanBiega_pl

W okolicach depozytu działał już punkt masażu, również w depozycie Wolontariusze mieli pełne ręce pracy. Nieopodal wydawany był smaczny makaron.

IMG_4536_PoznanBiega_pl

Zgodnie z zapowiedzią, spiker wyłapywał spośród wbiegających na metę wyróżniające się osoby i wręczał im nagrody w postaci butów asics. W czasie kiedy biegacze dobiegali jeszcze na mety odbywały się już dekoracje.

15 edycja Poznań Maraton była bardzo udanym i wielkim świętem biegowym, organizatorzy pamiętali o najdrobniejszych szczegółach, zadbali o to, aby każdy z uczestników czuł się w ten dzień wyjątkowo. Kiedy przenoszone bieg z Malty nie wszyscy byli z tego faktu zadowoleni, jednak dziś już widać, że była to bardzo trafna decyzja, poznański maraton wrósł w targi. Trasa biegu świetnie przygotowana i zabezpieczona, punkty odżywcze zorganizowane bardzo dobrze no i kibice rewelacja, było widać, że przyjechali z całej Wielkopolski, czyli byli to najlepsi kibice na świecie 🙂

Poznański maraton zrobił kolejny krok, a może nawet i kilka, w stronę najlepszych maratonów na świecie, nowy rekord frekwencji jest jednym z elementów potwierdzających to stwierdzenie. Z pewnością zdecydowana większość uczestników biegu wróci tu za rok i znów będą chcieli przeżyć tak wyjątkowy dzień, liczymy na to, że Organizatorzy już myślą nad kolejną edycją i mają jeszcze więcej fajnych pomysłów, które uda się wprowadzić w życie.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z 15 Poznań maratonu: Zdjęcia 15 Poznań Maraton

Uczestników naszej zabawy motywującej informujemy, że czekamy na oficjalne wyniki, ponieważ w nieoficjalnych są błędy.