Ruszyły zapisy na XDU#9 – kolejną edycję poznańskiego cross duathlonu

W dniu dzisiejszym ruszyły zapisy na kolejną edycję XDU – zawodów sportowych w ramach których zawodnicy mogą zmierzyć się z wymagającą trasą biegowo-rowerową. Już po raz siódmy uczestnicy zawitają do Lasku Marcelińskiego – znanego miejsca rekreacji ruchowej poznaniaków. Hasłem przewodnim zawodów XDU#9 jest sentencja „Zdobądź górę” nawiązująca do stoku saneczkowego zlokalizowanego w Lasku. Kilkukrotne zdobycie Góry na etapach biegowych i rowerowym będzie nie lada wyzwaniem dla osób które podejmą wyzwanie!

Zawody odbędą się w sobotę, 04.10.2014.

Zawodnicy XDU#9 rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:

  • 4 km (bieg przełajowy)
  • 18 km (kolarstwo przełajowe)
  • 2 km (bieg przełajowy)

xdu2013-trzeciezawody-279Na każdą osobę która ukończy zawody czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera. Na zakończenie imprezy organizatorzy planują losowanie wśród uczestników nagród ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorami XDU#9 są: Stowarzyszenie Sportowe XDU oraz Stowarzyszenie „Akademia Myśli”. Zawody współorganizuje także grupa Biegi.WLKP. W tym roku dochód z imprezy przeznaczony będzie na zakup książek filozoficznych dla dzieci i młodzieży do lokalnej filii Biblioteki Raczyńskich.

xdu2013-czwartezawody-7

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Triathlonu, w ramach XDU#9 rozegrane zostaną także Mistrzostwa Wielkopolski w Crossduathlonie. O tytuł najlepszych w tej klasyfikacji będą walczyć mieszkańcy naszego województwa.

Dla rodzin, które przybędą do Lasku Marcelińskiego w dniu zawodów organizatorzy zapewnią sportowe przedszkole w którym będzie można zostawić pociechy pod profesjonalną opieką.

Limit uczestników XDU#9 został ustalony na 100 osób. Wpisowe niezmiennie od 5 lat wynosi 50 zł. Zgłoszenia i opłaty startowe można wnosić poprzez stronę internetową imprezy: www.XDU.pl.

Czym jest jest XDU i dyscyplina sportowa zwana cross duathlonem?

XDU to nazwa rozpoznawalna wśród sportowców w całym kraju, a zwłaszcza w Wielkopolsce. Oznacza ona Cross (X) Duathlon (DU). Crossduathlon należy do rodziny multisportów czyli dyscyplin polegających na połączeniu kilku sportów w jeden wyścig, w którym liczy się całościowy czas zawodnika. Najpopularniejszym przedstawicielem tej rodziny jest triathlon (pływanie+kolarstwo+bieganie), który aktualnie przeżywa niesamowity rozwój i staje się sportem masowym. Duathlon (bieganie+kolarstwo+bieganie) jest doskonałym środkiem przygotowania do rywalizacji w ramach triathlonu w związku z czym XDU cieszy się wysoką i wciąż rosnącą popularnością. Crossduathlon jest pierwszym krokiem dla każdego kto chce spróbować swoich sił w triathlonie.

Historia

Pierwsza odsłona XDU odbyła się w maju 2010 roku w poznańskim Lasku Marcelińskim. Nowa impreza dzięki widowiskowej trasie i dobrej organizacji, została bardzo ciepło przyjęta. W 2011 nasze zawody ponownie odbyły się w Lasku Marcelińskim. Druga edycja sprawiła, że wśród lokalnej społeczności XDU stało się rozpoznawalną marką. W roku 2012 XDU zostało przekształcone w cykl – odbyła się edycja XDU 2012 Wiosna oraz XDU 2012 Jesień. Rok 2013 to kolejny rok intensywnego rozwoju i powiększenie cyklu imprez do aż czterech wydarzeń. W sezonie 2014 już po raz siódmy wracamy do Lasku Marcelińskiego – miejsca które na stałe wpisało się w historię crossduathlonu w Polsce.

Organizatorzy XDU#9

Głównym organizatorem tegorocznej imprezy jest Stowarzyszenie Sportowe XDU. Przedstawicielem stowarzyszenia i dyrektorem zawodów XDU jest Paweł Bondaruk – redaktor naczelny portalu triathlonowego xTRI.pl, triathlonista, maratończyk i pasjonat sportu. Przy XDU#9 nawiązana została współpraca ze Stowarzyszeniem „Akademia Myśli”. Stowarzyszenie „Akademia Myśli” prowadzi działalność polegającą na promocji wiedzy akademickiej poprzez organizację debat, warsztatów i wykładów. Jednym z jej głównych celów jest promocja edukacji, kultury i sportu bez względu na wiek. Dzięki tej współpracy, możemy jeszcze bardziej wspierać lokalną społeczność – dochód z imprezy zostanie przekazany na zakup książek dla dzieci, które przekażemy do lokalnej filii (Grunwald) Biblioteki Raczyńskich. Reprezentantem „Akademii Myśli”, pełniącym funkcję zastępcy dyrektora zawodów i rzecznika prasowego imprezy jest Michał Jan Kosicki, członek zarządu stowarzyszenia, radny osiedla Grunwald Północ.

Więcej informacji na temat zawodów XDU:
Czas i miejsce: 4.10.2014 r. Start godz 12:00 polana w Lasku Marcelińskim

Komplet informacji na temat XDU jest dostępny na stronie internetowej: www.XDU.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress