W sobotę odbył się pierwszy Nekielski bieg do lata

logo_biegu28 czerwca odbył się pierwszy nekielski Bieg do lata, oto relacja Kasi.

W minioną sobotę – 28.06.2014r. w Nekli koło Wrześni odbył się I Nekielski bieg do lata. Była to pierwsza tego typu impreza w Nekli. Na starcie do biegu głównego stanęło ponad trzystu zawodników, w tym ponad 80 pań.

W pakiecie startowym była ładna niebieska koszulka w dwóch odcieniach do wyboru, a kolei na mecie na każdego czekał medal i zimny oraz ciepły posiłek. Pogoda była bardzo dobra do osobistych rekordów, trasa również, choć część zadowników mogłoby narzekać na szutrowy odcinek. Do pokonania w biegu głównym było 10km – czyli dwie pętle. Na trasie był doping mieszkańców.

Start odbył się o godzinie 10:00, a już o 10:31:36 zameldował się pierwszy zawodnik na mecie Anton Pototskyi, przed Volodymyn Timashov (00:32:09) oraz Yuriy Blehoolir (00:32:11). Wśród pań zwyciężyła Volha Mazuronak (00:38:49), a za nią uplasowały się Wioletta Paduszyńska (00:39:06) oraz Oksana Meltsayeva (00:40:06). Nagradzani byli także zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć biegu dla dzieci oraz biegu familijnego, w którym mógł wziąć udział każdy. Start odbył się o godzine 12:00 spod fontanny. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, a dzieci otrzymały stosowne puchachy.
Ponadto bieg był połączony z akcją charytatywną “Biegnę dla Magdaleny”, część zawodników oprócz numerka z przodu miała jeszcze logo akcji na plecach.