Nasza pierwsza wizyta w Śremie na 3. Mróz Śrem Półmaratonie

3_Mróz_Śrem_PółmaratonDziś wybraliśmy się do Śremu na 3. Mróz Śrem Półmaraton, w którym do tej pory nie mieliśmy okazji biegać. Dużo osób chwaliło ten bieg, jednak nie brakowało również krytycznych opinii, dlatego postanowiliśmy się wybrać do Śremu i przekonać się na własnych nogach jak jest faktycznie.

Dojazd do biura zawodów był oznakowany w widoczny sposób, a bezpośrednio przy biurze byli Wolontariusze, którzy wskazywali drogę i pomagali znaleźć miejsca do zaparkowania samochodu.

Biuro zawodów działało bardzo sprawnie, wszyscy szybko otrzymywali pakiety startowe, w których znalazły się prócz numerów startowych, koszulki techniczne, coś słodkiego, picie oraz ulotki reklamowe. W tym samym budynku znajdował się depozyt oraz szatnie.

IMG_8587

Strefa startu i mety oraz zaplecza biegu znajdowały się w nie dużej odległości od biura zawodów. Sama strefa startu wystarczająco szeroka i dobrze przygotowana. Nie było stref startowych, jednak pacemakerzy rozstawili się na starcie dość szeroko, dzięki czemu łatwo można było znaleźć odpowiednie dla swojego celu miejsce na starcie.

Start odbył się punktualnie o 10:00 i ponad 600 osób wyruszyło na trasę biegu. Trasa okazała się ciekawa i wymagająca, duża ilość podbiegów i zbiegów, może nie były zbyt mocne, jednak 21 kilometrów w dzisiejszej wysokiej temperaturze robiły swoje. Organizatorzy świetnie zadbali o nawadnianie biegaczy, duża ilość punktów odżywczych, które były dobrze przygotowane i nie brakowało w nich misek z wodą do moczenia czapek. Sporo było również kurtyn wodnych, nie zabrakło również „prywatnych” punktów odżywczych, a nawet dodatkowej kurtyny wodnej z ogrodowego węża 🙂
Trasa biegu przygotowana bardzo dobrze, sporo wolontariuszy i służb, a co najważniejsze dużo służb medycznych, które poruszały się pośród biegaczy i jak tylko coś się działo to reagowali. Na trasie nie brakowało również kibiców, którzy miejscami bardzo głośno dopingowali biegaczy, a na końcówce biegu ich wsparcie było bardzo pomocne 🙂

W strefie mety wszyscy szybko otrzymywali fajne medale oraz dużą ilość wody.

medal 3 Srem Polmaraton

W najbliższej okolicy strefy mety znajdował się punkt medyczny oraz masaże, kawałek dalej na boisku biegacze mogli się poczęstować owocami oraz makaronem. Organizatorzy zadbali również o kibiców i np zorganizowali dla nich konkurs, czy przygotowali miejsce zabaw dla najmłodszych.

Dobrym pomysłem było wcześniejsze niż za zwyczaj rozpoczęcie wręczenia nagród najszybszym biegaczkom i biegaczom. Ponadto zostało ono przeprowadzone bardzo sprawnie, a zaraz po nim zostały rozlosowane nagrody.

Podsumowując, cała impreza przygotowana i przeprowadzona bardzo dobrze. Biuro zawodów działało sprawnie, trasa od startu do mety zabezpieczona w pełnym tego słowa znaczeniu, za linią mety wszystko zorganizowane bardziej niż poprawnie i do tego bardzo sprawne wręczenie nagród. 3. Mróz Śrem Półmaraton to bez wątpienia fajna impreza biegowa, o której warto pamiętać planując starty w następnym sezonie, szkoda tylko, że organizowana jest dzień przed Półmaratonem Grodziskim, gdyby Organizatorzy zaprosili biegaczy tydzień wcześniej lub później z pewnością frekwencja na biegu byłaby dużo wyższa 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego biegu: Zdjęcia 3. Mróz Śrem Półmaraton