Ruszyła SportGeneracja, czyli dzieciaki w ruchu – po raz pierwszy w Poznaniu

Trzecia edycja SportGeneracji zbliża się do wielkiego finału – już we wtorek 3 czerwca zadebiutujemy w Poznaniu. Ponad tysiąc 10-12-latków weźmie udział w masowym biegu Waterrr RUN w Parku Cytadela. Na dzieci czeka też cała seria innych, nie tylko sportowych atrakcji, z próbą pobicia rekordu Guinnessa włącznie. Start imprezy o godzinie 9.00.

SportGeneracja2014_Wwa_1

SportGeneracja to projekt promujący aktywność fizyczną wśród najmłodszych, realizowany przez fundację Wychowanie przez Sport, znaną m.in. dzięki akcjom BiegamBoLubię oraz zBiegiemNatury.
Organizowane przez nią masowe imprezy sportowe dla dzieci i nie tylko, okazywały się dużym sukcesem – dotychczas w Warszawie i w Gdańsku, w tym roku dołączył Poznań. Terminy, w jakich odbędą się trzy imprezy, są nieprzypadkowe.

W okolicach Dnia Dziecka chcemy podarować dzieciakom nie tylko coś, co je kręci, jak kino w 3D czy konsola do gier. Nasza propozycja jest super na dziś, ale nic nie straci i w przyszłym sezonie. To inwestycja w siebie. Bo kto nauczy się czerpać radość z bycia aktywnym, ten w przyszłości będzie zdrowszy i szczęśliwszy – tak ideę SportGeneracji tłumaczy Paweł Januszewski, kiedyś czołowy zawodnik świata na dystansie 400 m ppł, a dziś popularyzator aktywności i jeden z założycieli fundacji Wychowanie przez Sport.

Trasę Waterrr RUN przebiegnie w Poznaniu około 1200 uczniów podstawówek z klas IV-VI. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę i napój Waterrr od głównego partnera imprezy.

Masowy bieg to zaledwie początek całej serii atrakcji. Z uwagi na dominujący w tej edycji motyw trójek (trzeci sezon SportGeneracji, w trzech miastach), odbędą się biegi na „trójkowych” dystansach: 33m z bloków startowych, 333m i sztafety 3 x 333m.

SportGeneracja2014_Wwa_2

 

Program artystyczny SportGeneracji stworzy m.in. grupa taneczna Fair Play Crew z Białegostoku która przez lata swojej działalności przeniosła taniec w całkiem nowy wymiar i wykreowała wiele gwiazd. Znana jest z licznych występów w programach takich jak „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, „Mam Talent”, w filmie kinowym „Kochaj i Tańcz” i wielu innych głośnych projektach scenicznych.

Będą też konkursy, gry i loterie, a całość poprowadzi dziennikarz znany z anteny „Trójki”, Krzysztof Łoniewski.
W trakcie SportGeneracji odbędzie się także próba pobicia rekordu Guinnessa w ramach kampanii Przybij Piątkę prowadzonej przez Amway NUTRILITE™, mającej na celu przeciwdziałanie niedożywieniu wśród dzieci.
Będziemy zbierać kolorowe odciski dłoni – rekordem będzie zgromadzenie 30.006 odcisków – a za każdy z nich firma Amway przekaże 1 dolara na wsparcie kampanii.

SportGeneracja: 3 czerwca, godz. 9.00 – 12.00, Poznań, Park Cytadela

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, zwłaszcza w wieku 10-12 lat.

W tym sezonie SportGeneracja zyskała także nową, bardziej codzienną, ale nie mniej ciekawą twarz. W maju i w czerwcu organizowane są bezpłatne ogólnorozwojowe zajęcia sportowe dla dzieci, prowadzone przez dedykowanego trenera. Program, który ruszył na razie pilotażowo w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Głogowie, towarzyszy ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię (spotkania na stadionach w każdą sobotę o godz. 9.30).

Więcej informacji:
Zespół prasowy fundacji Wychowanie przez Sport
e-mail: fundacja@wychowanieprzezsport.pl