Finał Poznaj Poznań Nocą już za nami!!

plakat-final-targi-duzyMarcin wybrał się na finał Poznaj Poznań Nocą, oto relacja z zawodów:

Druga edycja serii Poznaj Poznań Nocą za nami, w dniu wczorajszym 04-03-2014 na terenach Poznańskich Targów odbyła się finałowa rozgrywka. Która wyłoniła zwycięzców w kategoriach, elita, średniacy i początkujący. Dla Kasi i mojej osoby ten sezon w biegach na orientacje po Poznaniu i to przy zmroku był niezłą nauką, i zabawą, zupełnie inaczej wszystko wygląda po zmroku, wydawałoby się, że na terenach Targów Poznańskich było się wiele razy i sporo się kojarzy, ale to tylko takie wrażenie, ostatnie finałowe zawody, przygotowane zostały naprawdę bardzo dobrze, sporo było poukrywanych punktów orientacyjnych, zakazane było przebieganie przez budynki, kluczowe było nie tylko znalezienie okolicy samego punktu, ale też to gdzie on się dokładnie znajdywał, w zejściu do pomieszczenia piwnicznego czy może na podjeździe do hali która miała dwa piętra użytkowe, sporo było również biegania po schodach. Jak to za każdym razem na mecie na zawodników czekał słodki poczęstunek i coś do picia.
Wyniki w klasyfikacji ogólnej po 5 zawodach, wyglądają następująco:

Elita
1. Robert Banach
2. Franek Galla
3. Jacek Galla

Średniacy
1. Paweł Jusik
2. Gracjan Cupryś
3. Julia Seidel

Początkujący
1. Wojciech Jankowski
2. Marek Gulczyński
3. Nikodem Seidel

Po wręczeniu nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii, odbyło się losowanie drobnych nagród, bardzo fajnych kubków i voucherów na zabiegi odnowy biologicznej.
Jak za każdym razem powtarzam bardzo polecam tego typu zawody, którzy nie tylko szybko biegają ale też chcą trochę poćwiczyć swoją orientację w terenie, Kasia i Ja nie mieliśmy zielonego pojęcia na czym polegają takie zawody i nasz pierwszy start był bardzo ciekawym podejściem bo wystartowaliśmy od razu w kategorii elita, co tam jak spaść to z wysokiego konia, się mówi, ale udało się, a z zawodów na zawody było coraz lepiej i ciekawiej.
Polecamy i do zobaczenia w następnej edycji.

[nggallery id=70]

Tutaj również znajdziecie zdjęcia: Zdjęcia Finał Poznaj Poznań Nocą