Wywiad z Dyrektorem X Maniackiej Dziesiątki

logo maniackaDo X Maniackiej Dziesiątki pozostało już niewiele ponad 2 tygodnie, czas na kilka pytań do Dyrektora biegu Artura Kujawińskiego.

PoznaBiega.pl: W tym roku umożliwicie biegaczom przepisanie numeru startowego, jak długo będzie jeszcze taka możliwość?

Artur Kujawiński: W tym roku na liczną prośbę uczestników poprzednich edycji wprowadziliśmy możliwość przepisywania co spotkało się z dobrym odzewem.Termin ustaliliśmy do 28 lutego. Od 1 marca nie będzie już takiej możliwości. Pozostanie czas abyśmy przeprogramowali chipy, wydrukowali nowe personalizowane numery startowe oraz zaktualizowali listę startową.

PoznaBiega.pl: Do startu biegu już niewiele czasu, wiemy że biuro zawodów będzie mieścić się w tym samy miejscu co w poprzednich latach, czyli w budynku przyległym do tablicy wyników na poznańskiej Malcie, czy będą jakieś zmiany organizacji pracy biura zawodów?

Artur Kujawiński: Do tej pory nie mieliśmy dużych kolejek dzięki sprawnej obsłudze jak i otwarciu biura dzień wcześniej. Również w tym roku biuro będzie czynne dzień przed biegiem tj. 14 marca w piątek od 18:00 do 21:00. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, dzieki temu wszyscy komfortowo zweryfikują się i odbiorą numery startowe. W tym roku zwiększymy również ilość stanowisk tak aby sprawnie przyjąć zwiększoną w stosunku do poprzedniej edycji liczbę uczestników.

PoznaBiega.pl: W poprzednich latach były strefy startowe z podziałem biegaczy w zależności od zaawansowania, czy będą one również w tym roku i na jakie czasy zostaną podzieleni uczestnicy biegu?

Artur Kujawiński: W tym roku wyróżniliśmy strefy: Elita, strefa A (do 40:00), strefa B (od 40:01 do 50:00), strefa C (od 50:01 do powyżej 60:00) oraz nową strefę D dla debiutantów, który nie zadeklarowali czasu bądź jest to dla nich pierwszy w życiu bieg na 10 km. Ze zgłoszeń wynika, że strefy te będą proporcjonalne, a każdy wpuszczany będzie do strefy przez wolontariusza.

PoznaBiega.pl: Podobnie jak w ubiegłym roku sponsorem główny jest firma Asics, czy możesz już zdradzić czy i ewentualnie co znajdą biegaczy w pakietach startowych prócz numeru i chipa?

Artur Kujawiński: Jesteśmy dumni, że tak duży sponsor współpracuje z nami kolejny rok w roli Sponsora Głównego. Dzięki temu możemy zapewnić upominek dla tak dużej liczby uczestników. Przypomnijmy, że Asics wspiera największe krajowe imprezy biegowe w tym naszą. A co to będzie? Na pewno coś co przyda się każdemu biegaczowi 😉

PoznaBiega.pl: Trasa X Maniackiej Dziesiątki będzie taka sama jak w poprzednim roku, czy przewidujecie jakieś zmiany oraz czy planujecie zaproszenie np. zespołów muzycznych, które zawsze mobilizują biegaczy na większego wysiłku?

Artur Kujawiński: Jak wykazały badania marketingowe zrealizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny na naszej imprezie biegowej pożądana jest obecność zespołów muzycznych. Zaprosiliśmy kilka do współpracy i dopinamy obecnie szczegóły.

PoznaBiega.pl: Na zdecydowanej większości biegów na dystansie 10 km Organizatorzy przygotowuję przynajmniej jeden punkt odświeżenia, czy w tym roku przewidujecie jego utworzenie?

Artur Kujawiński: To głównie dlatego, że zdecydowana większość biegów rozgrywana jest wiosną lub latem. Nasz bieg rozgrywany jest głównie w klimacie zimowym kiedy jeszcze nie ma kalendarzowej wiosny stąd nie przewidujemy punktu odświeżania. Osobom, które na tak krótkim dystansie potrzebują nawodnienia lub odświeżenia zalecamy, aby zabrały ze sobą na trasę małą buteleczkę z wodą lub izotonikiem. Przygotowaliśmy również specjalny plan treningowy zamieszczony na stronie biegu, dla uczestników tak, aby w jak najlepszej formie uczestniczyli i ukończyli nasz bieg.

PoznaBiega.pl: Maniacka Dziesiątka to zawsze bardzo ładne i wyjątkowe medale, czy można już zdradzić jak w tym roku będą one wyglądały?

Artur Kujawiński: Dziękujemy za uznanie. To zawsze jest duża tajemnica. Zdradzę tylko, że medale już są w produkcji. Podobne jak w poprzednich latach pierwsza setka otrzyma koloru złotego, kolejnych czterystu otrzyma medale koloru srebrnego a od miejsca 501 do końca wręczać będziemy medale brązowe. Nowością w tym roku jest iż dzieci w biegach dziecięcych również otrzymają piękne odlewane medale! Od początku powstania Maniackiej projektujemy medal na nasz bieg i dopracowujemy każdy szczegół. Myślę, że ten medal będzie równie wyjątkowy i piękny, a dla zwycięzcy i zwyciężczyni wyprodukowany będzie specjalny, wyjątkowy na skalę kraju egzemplarz medalu.

PoznaBiega.pl: Dziesiąta edycja to wielkie święto nie tylko dla Organizatorów ale również dla uczestników, czy przewidujecie jakieś dodatkowe atrakcje, a jeśli tak to jakie?

Artur Kujawiński: Na pewno w sposób szczególny wyróżnimy tych, którzy pobiegną dziesiąty raz w Maniackiej Dziesiątce, zadbaliśmy o realizację i retransmisje oraz reportaże przez stacje TVP oddział Poznań i WTK, dopinamy szczegóły uatrakcyjnienia czasu w oczekiwaniu na wyniki. Pracujemy też nad najlepszymi warunkami pogodowymi, aby uczestnicy naszego biegu uzyskali jak najlepsze rezultaty 😉

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenie już 15 marca na biegu.