Endu Winter Run już za nami!!

Endu Winter Run - logoDziś na poznańskiej Malcie wystartował Endu Winter Run.

Biuro zawodów znajdowało się na wysokości stoku narciarskiego w niedużym namiocie, w którym działały dwa stanowiska. Niestety okazało się, że około 400 osób odbierających pakiety startowe i zapisujące się na bieg to trochę za dużo jak na te dwa stanowiska przez co stworzyła się spora kolejka. Na szczęście w biurze zawodów było więcej osób, dzięki czemu kolejka przesuwała się dość szybko do przodu.

 

[singlepic id=869 w=420 h=440 float=center]

Organizatorzy zareagowali na zaistniałą sytuację i przedłużyli czas pracy biura zawodów, aby wszyscy mogli spokojnie odebrać pakiety startowe i wziąć udział w biegu.

Przed startem odbyła się wspólna rozgrzewka, która jednak różniła się od typowych rozgrzewek przed biegami, ponieważ prowadzący rozgrzewką pokazami inny, bardzo ciekawy, sposoby ćwiczeń mających za zadanie przygotować organizmy biegaczy do wysiłku.

Na starcie stawiło się około 400 zawodników, którzy do pokonania mieli 2 lub 3 okrążenie jeziora Malta. Strefa startu bardzo dobrze oznaczona i przygotowana. Trasa biegu była zabezpieczona i w newralgicznych miejscach znajdowały się osoby dbające o bezpieczeństwo zarówno spacerujących jak i biegaczy. Punkt odżywczy zlokalizowany był w namiocie, w którym wcześniej mieściło się biuro zawodów i działał sprawnie. Fajnym pomysłem było zapewnienie na punkcie odżywczym zawodnikom nie tylko napoi izotonicznych ale również np bananów. Strefa mety działała bardzo sprawnie i każdy szybko otrzymywał medal oraz picie. Po biegu Organizatorzy zaprosili uczestników na poczęstunek oraz ciepłą herbatę.

Organizatorzy nagrodzili najszybszą dwudziestkę wśród Pań i Panów na każdym z dystansów, oto zwycięzcy na krótszym dystansie:

[singlepic id=864 w=420 h=440 float=center]

[singlepic id=866 w=420 h=440 float=center]

Oraz na dłuższym:

[singlepic id=867 w=420 h=440 float=center]

[singlepic id=868 w=420 h=440 float=center]

Jest nam niezwykle miło, móc się pochwalić, że w tym roku do naszej redakcji dołączyła Kasia, która w swoim pierwszym oficjalnym starcie jako członkini redakcji PoznanBiega.pl była najszybsza z pośród Pań na krótszym dystansie:

[singlepic id=865 w=420 h=440 float=center]

Podsumowując impreza zorganizowana bardzo fajnie, dobrze przygotowana strefa startu i mety, dobrze zabezpieczona trasa to tylko kilka z powodów dla których z pewnością warto pomyśleć o udziale w kolejnych biegach w ramach Endu Winter Run, które odbędą się już 22 lutego oraz 8 marca.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego biegu: Zdjęcia Endu Winter Run

A tak prezentuje się medal, który otrzymali wszyscy uczestnicy biegu na mecie:

[singlepic id=870 w=420 h=440 float=center]